Hlavní navigace

Když Windows neodpovídají: návod na opravu OS - 1. díl

21. 12. 2013

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Také patříte mezi ty uživatele, kteří rádi zkouší, co všechno Windows vydrží? Aby ne, když má tento systém tolik možností konfigurace.

Faktem je, že vaše experimenty nemusí dopadnout vždy podle vašich představ. Pak nastává čas vrátit systém do výchozího nastavení. V tomto seriálu vám ukážeme, jak na to.

Operační systém Windows má tolik možností nastavení, že spoustu uživatelů svádí zkoušet, co všechno vydrží. Nelíbí se vám výchozí nastavení a chování prohlížeče Internet Explorer? Nevadí, vždyť přece jde změnit! Nenávidíte nové uživatelské rozhraní Windows 8 s dlaždicemi? Pryč s ním! A pokud patříte mezi ty nejodvážnější, pak nepřeberné množství možností ladění a úprav operačního systému Windows naleznete v registru.

Nicméně si musíte být vždy vědomi, že veškeré experimentování s nastaveními operačního systému Windows má i své stinné stránky. Není totiž až tak obtížné operační systém dostat do nefunkčního stavu. Ano, vaše pokusy s nastaveními operačního systému mohou ve výsledku vyústit v naprosto nefunkční operační systém.

V žádném případě vás ale těmito řádky nechceme nijak zastrašovat či odrazovat od vašich experimentů. Firma Microsoft naštěstí do svého operačního systému integrovala řadu prvků, které vám umožní poměrně snadno navrátit do výchozího nastavení řadu důležitých funkcí Windows. Pokud jste snad pomysleli na to, že vám jako opravu nefunkčního operačního systému nabídneme možnost jeho přeinstalování, pak jste poněkud mimo. V naprosté většině případů je toto řešení naprosto zbytečné, protože operační systém jde obvykle zachránit i jinak. Pokud se snad váš počítač právě nachází v podobném neutěšeném stavu, pak ještě předtím, než začnete přeinstalovávat operační systém, si určitě přečtěte tento článek!

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?