Hlavní navigace

Kingston Digital představil USB-C rozbočovač 7-v-1

 Autor: Kingston Digital
Rozbočovač Nucleum rozšiřuje funkční využití novějších MacBooků s omezeným počtem portů
Radek Kubeš 15. 1. 2018

Sdílet

USB-C rozbočovač Nucleum zahrnuje sedm funkcí v jednom zařízení (7-v-1), protože poskytuje USB porty typu C i A a navíc má port HDMI a sloty pro paměťové karty SD/microSD. 

Kingston Digital

Rozbočovač Nucleum je vybaven několika porty a jeho účelem je umožnit snadné připojení běžného příslušenství, které uživatelé používají – například myš, klávesnici a také druhý monitor. Uživatelům ulehčí práci se systémem, protože všech sedm portů je možné používat současně. Díky rozbočovači Nucleum lze například napájet MacBook a současně mít připojený externí pevný disk a k tomu dobíjet iPhone.

Mezi porty USB 3.0 (na jakémkoli zařízení nebo počítači) a zařízeními Wi-Fi, jako jsou routery nebo bezdrátové myši a klávesnice, se může někdy vyskytnout elektromagnetické rušení (EMI – electromagnetic interference). Širokopásmový šum, jejž generuje datové spektrum USB 3.0, může ovlivnit bezdrátové rádiové přijímače vysílající v pásmu 2,4 GHz, pokud jsou obě zařízení v těsné blízkosti. Elektromagnetické rušení je u hubu Nucleum potlačeno díky stínění a vhodně navrženému umístění portů. Porty USB jsou vybaveny stíněním a porty USB typu A a C jsou umístěny naproti sobě, a nikoli vedle sebe. Tím se možnost elektromagnetického rušení snižuje, a navíc toto fyzické provedení poskytuje větší prostor mezi porty, aby bylo možné snadno připojovat zařízení a napájecí adaptéry různých velikostí.