Hlavní navigace

Kingston - plány v Česku i nové paměti

Nový USB flash disk DataTraveler HyperX, jenž podle výrobce nabízí ultra vysoké rychlosti pro čtení a zápis, představila firma Kingston.
Pavel Louda 25. 3. 2008

Sdílet


Nový USB flash disk DataTraveler HyperX, jenž podle výrobce nabízí ultra vysoké rychlosti pro čtení a zápis, představila firma Kingston.
Disk je k dispozici v kapacitách až do 8 GB a dovoluje čtení dat reálnou rychlostí až 30 MB/s, respektive zápis informací rychlostí až 20 MB/s.
„Disk DataTraveler HyperX vychází z řady paměťových modulů řady HyperX, která nastavuje srovnávací laťku pro paměti s vysokými přenosovými rychlostmi pro náročné uživatele a ty, kteří zvyšují výkon svých systémů pomocí přetaktování“ řekl Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston Technology pro ČR.
Novinka podporuje i funkci Windows ReadyBoost pro počítače s operačním systémem Windows Vista. Doporučená cena za 8GB verzi činí 2900 Kč, za 2GB zájemce zaplatí 800 Kč (vše bez DPH).
Společnost Kingston dále oznámila, že její paměťové moduly HyperX DDR3 s taktem 1 625 MHz a nízkou latencí získaly certifikaci podle ověřovacího programu Intel Extreme Memory Profile (XMP) a nabízejí tak větší výhody a možnosti při přetaktování.
Kingston také oznámil, že v České republice vloni prodal zboží za 30 milionů dolarů (jde celkem o 1,3 milionů jednotek pamětí). Flash paměti činily v jeho loňském obratu podíl 39 %, zbytek patří paměťovým modulům pro počítače. V tomto roce se chce Kingston podle Gaczora soustředit více na značku HyperX, kterou považuje oproti generickým řešením za výrazně větší přidanou hodnotu pro uživatele.