Hlavní navigace

Klipsch Reference On-Ear: skvěle vyvážená sluchátka

 Autor: CPT Praha
Od mobilních sluchátek zpravidla neočekáváme zvuk v Hi-Fi kvalitě. Klipsch Reference On-Ear ovšem ukazují, že si dokonalý poslech můžeme užít i na cestách.
Radek Kubeš 8. 1. 2016

Sdílet

Audiotechniku amerického výrobce Klipsch si nejčastěji spojujeme s luxusním zpracováním a perfektním zvukem. Nejinak je tomu i v případě sluchátek Klipsch Reference On-Ear se skládacím hlavovým mostem a uzavřenými supraaurálními mušlemi. Posuvný hlavový most i náušníky jsou silně polstrované a pokryté umělou kůží. Pro bezpečné přenášení sluchátek v tašce či batohu je součástí balení i pevné pouzdro, do kterého je možné sluchátka složit.

Sluchátka lze velmi příjemně usadit na hlavě a jejich přiměřeně silný přítlak zajištuje kvalitní izolaci posluchače od okolních ruchů. Díky supraaurální konstrukci a perfektnímu přilnutí mušlí k uším se obejdete i bez přítomnosti technologie na aktivní potlačení hluku okolního prostředí. Tzv. Noise Canceling ne vždy funguje zcela spolehlivě a samozřejmě se neobejde bez baterií, zvyšujících celkovou hmotnost sluchátek.

Klipsch Reference On-Ear mají vnitřní stranu mušlí zcela překrytou koženkovým potahem a zvuk do uší proniká skrze jeho perforaci. Sluchátka jsou možná trochu mohutnější a těžší (váží 200 gramů), jde ovšem o přijatelnou daň za pohodlí, jelikož největší porce extra hmotnosti jde na vrub právě bohatému polstrování, díky kterému, jsou sluchátka pohodlná i při velmi dlouhém nošení. Nezaznamenali jsme ano častý problém s pocením uší, na která doléhají koženkové náušníky.

Firma Klipsch u svých mobilních Hi-Fi sluchátek velmi rozumně vsadila na přenos zvuku po klasickém audiokabelu, zakončeném 3,5mm jack konektorem. Kabel je plochý, aby se nezamotával, a nechybí na něm mikrofon pro handsfree telefonování a ovladače pro příjem hovoru a úpravu hlasitosti. Nelze jej ovšem od sluchátek odpojit a v případě potřeby vyměnit. Propustnost Bluetooth by nestačila na kvalitnější hudební zdroje s vysokým datovým tokem, což by byla velká škoda - Klipsch Reference On-Ear si degradaci vstupního signálu opravdu nezaslouží.

Impedance ve výši 32 ohmů dělá ze sluchátek Klipsch Reference On-Ear společníka smartphonů, MP3 přehrávačů a dalších mobilních zdrojů hudby, jejichž zesilovače by sluchátka s vyšším odporem nedokázaly patřičně rozehrát. Mušle obsahují dynamické 40mm měniče s kmitočtovým rozsahem na standardní úrovni 20 až 20 000 Hz.

Zvuk sluchátek je velmi silný, aniž by docházelo k nežádoucímu zkreslení při extrémně vysoké hlasitosti – daleko za hranou komfortního poslechu. Přednes hudby je vyvážený bez přehnaně akcentované basové složky, což bývá obvyklý problém uzavřených modelů sluchátek, určených pro poslech hudby z mobilu na cestách. V případě sluchátek Klipsch Reference On-Ear můžeme s klidem prohlásit, že se u nich nevýhody uzavřené konstrukce mušlí nijak zásadně neprojevují a dokáží s přehledem zahrát středy i výšky. Čistá a dynamická reprodukce sedí většině hudebních žánrů a sluchátka si zároveň s dostatečnou razancí poradí i se zvukem filmů a her plným střelby a výbuchů. Doménou sluchátek Klipsch Reference On-Ear je ovšem poslech hudby servírované z pokud možno co nejkvalitnějšího zdroje.

Klipsch Reference On-Ear jsou dostupné v černém i bílém provedení a jejich cena není na doplněk k mobilu zrovna nízká. Na druhou stranu si ovšem můžete být jistí, že neplatíte zbůhdarma za prémiovou značku audiotechniky, ale za precizně navržený a vysoce kvalitní výrobek, ze kterého se jistě budete těšit dlouhou dobu.

 

Klipsch Reference On-Ear

 

Konstrukce

Skládací uzavřená supraaurální sluchátka

Kmitočtový rozsah

20–20 000 Hz

Impedance

32 ohmů

Výbava

40mm měniče, připojení přes audiokabel (3,5mm jack), mikrofon a ovládání na kabelu

Hmotnost

200 g

Cena

Cca 4 500 Kč