Hlavní navigace

Kodak boj nevzdává, představí smartphone

28. 12. 2014

Sdílet

 Autor: TCCM
Jednu dobu to vypadalo, že se nad značkou Kodak zavře definitivně voda, ale není to tak. Společnost známá hlavně jako průkopník fotografie a prvních sériově vyráběných fotoaparátů pro každého se chystá vyrábět smartphony

Jednu dobu to vypadalo, že se nad značkou Kodak zavře definitivně voda, ale není to tak. Společnost známá hlavně jako průkopník fotografie a prvních sériově vyráběných fotoaparátů pro každého se chystá vyrábět smartphony.

Vlastně ne tak docela. Nebude vyrábět svoje přístroje, nýbrž rebranduje telefony společnosti Caterpillar. Detaily jsou zatím velmi strohé, ale je jasné, že jejich první model by měl hrát do noty všem fotografům. Bohužel, informace o velikosti senzoru a rozlišení zatím nejsou známy a nedozvěděli jsme se to ani z oficiální tiskové zprávy.

Je možné, že důraz bude kladen na chytrý software fotoaparátu, což nemusí být nutně špatně. Jen to zatím většině společností nefungovalo. Pořádné sklo a velký senzor jsou stále klíčem ke kvalitním fotografiím. Více se dozvíme na veletrhu CES 2015.