Hlavní navigace

Kodak prodává svoji OLED divizi LG

9. 12. 2009

Sdílet

 Autor:
Společnost Eastman Kodak 4. prosince oznámila, že prodává svou OLED divizi jihokorejskému výrobci spotřební elektroniky a mobilních telefonů LG.

Americký Kodak patřil v 70. a 80. letech k průkopníkům ve vývoji zobrazování pomocí organických diod (OLED - organic light-emitting diode). Konečných produktů Kodak s OLED obrazovkami však bylo pomálu, šlo například o 7,6“ fotorámeček či v roce 2003 o digitální fotoaparát LS6333, jinak se společnost soustředila hlavně na další rozvoj OLED a následné licence pro používání různých patentů.

http://hdworld.cz/foto/ces_2009_OLED_fotoramecek_pro_perfektni_barvy-30

Už před několika měsíci bylo veřejně zmíněno, že OLED divizi firmy se nedaří a že by měla projít „transformací“, což byl, jak se nyní ukazuje, eufemizmus pro hledání vhodného kupce. Tím se nakonec ukázalo korejské LG, které je v oblasti OLED velmi aktivní, nedávno vydalo svou 15“ OLED televizi a na příští rok chystá ještě větší.

http://hdworld.cz/audio-video/15-OLED-LG-se-zacina-prodavat-830

Podle dohody však Kodak bude mít nadále možnost plně využívat všech doposud jím vyvinutých OLED technologií, dokonce se s LG dohodl na sdílení patentů, podrobnosti však nejsou známy. Pro LG je hlavní výhoda, že byl mělo dlouhodobě ušetřit na licenčních poplatcích Kodaku.

Převod bude uzavřen do konce roku, cena není známa. Do té doby také dostane 60 lidí z divize výpověď a to 50 v USA a 10 v Asii. Tedy nedostanou typickou výpověď, protože jim bude buď nabídnuto jiné místo v Kodaku, popřípadě tučné odstupné.