Hlavní navigace

Kolik stojí výroba iPhone 6s?

 Autor: ifixit
Analytická společnost IHS zveřejnila novou studii, v níž porovnává výrobní ceny nových iPhonů s jejich prodejními cenami. Jaké má tedy Apple na svých telefonech marže?
Jiří Paleček 8. 10. 2015

Sdílet

Podle výpočtů IHS stojí Apple výroba iPhonu 6s Plus (16GB model) 236 dolarů, tedy v přepočtu 5 660 Kč. Prodejní cena je však více než trojnásobná - v USA Apple tento model svého smartphonu prodává za 749 dolarů (v přepočtu 18 000 Kč). Marže Apple na každém iPhonu 6s Plus je tedy 513 dolarů, což je o 16 dolarů více než u loňského modelu. Experti z IHS zatím nedokončili analýzu iPhonu 6s, avšak podle předběžných odhadů výroba tohoto telefonu Apple stojí 211 dolarů (5 tisíc Kč).

Jak však podotkl analytik Andrew Rassweiler z IHS, v uvedených částkách nejsou započítány celkové náklady na výrobu telefonu. IHS nebere v úvahu například náklady na výzkum, vývoj, marketing a poštovní služby při zasílání telefonu. I tak však analýza IHS alespoň zhruba ukazuje, jak velké marže Apple na svých telefonech – na rozdíl od jiných výrobců - má.                                        

 

Zdroj: IDG News Service