Hlavní navigace

Kombinace vysokorychlostního modemu, směrovače a bezdrátového přístupového bodu od TP-LINK

23. 11. 2011

Sdílet

 Autor: TP-LINK
Společnost TP-LINK představila vydání nového síťového produktu – kombinace modemu, směrovače a bezdrátového přístupového bodu – prodávaného pod označením TD-W8961NB.

Přístroj firma přidala do svého portfolia produktů pro domácnosti a malé podníky. Vysokorychlostní modem a přístupový bod pro wi-fi je doplněn směrovačem se čtyřmi porty 10/100 Mb/s. Zařízení zároveň podporuje standard 802.11n, což má za následek zvýšení teoretické rychlosti přenosu až na 300 Mb/s, což je rychlost, která třikrát převyšuje standardní přenosovou rychlost připojení typu Fast Ethernet. Díky tomu si můžete užít třeba hraní online her nebo přehrávání videa v HD rozlišení.

Při „multitaskingu“, tedy průběhu více online aktivit v jedné chvíli, přichází na scénu technologie QoS pro vyvážení datové zátěže, jež upřednostní třeba online telefonování před stahováním dat přes torrenty. Další užitečnou technologií je WDS – ta je schopna vytvořit bezdrátový most mezi více sítěmi.

Modem disponuje virtuálním asistentem Easy Setup, který i méně zkušené uživatele intuitivně provede  nastavením sítě, tlačítko Quick Secure Setup (QSS) potom automaticky vytvoří spojení mezi přístupovým bodem a klientem s ochranou protokolem WPA.

Zabezpečení je zajištěno stavovým firewallem SPI, který lépe ochraňuje uživatele před virtuálními útoky zvenčí. Další stupeň ochrany poskytuje funkce filtrování MAC a IP adres, doménových jmen i URL jednotlivých webů. K dispozici je i detekce DoS útoků, nastavit si můžete i filtrovací pravidla pro připojení podle denní doby. Další výhodou nového modemu je integrovaná přepěťová ochrana až do napětí 4000 V.

skoleni

Model TP-LINK TD-W8961NB je již nyní dostupný ve vybraných sítích za doporučenou maloobchodní cenu 1 100,- Kč včetně DPH.