Hlavní navigace

Komentář: Apple by měl zapomenout na iPhone 4 a urychleně představit pátou generaci

17. 7. 2010

Sdílet

Apple oznámil, že začne majitelům iPhonu 4 zdarma nabízet ochranný obal, který mediálně nafouknuté problémy vyřeší. Lidé však už na iPhone 4 pohlíží jako na zkažený, bylo by proto možná lepší přijít rovnou s pátou generací.

Výkonný ředitel Applu Steve Jobs na včerejší tiskové konferenci přiznal, že je nový iPhone 4 chybný, což muselo být pro člověka známého jako perfekcionistu opravdu bolestivé přiznání. Dokonce všem majitelům čtvrté generace tohoto populárního telefonu nabídl zdarma pouzdra, která by problémy se slabým signálem měla vyřešit.

Ze všech sil se pak snažil nejnovější počin Applu ubránit. Celý mediální poprask označil za přehnaný a obhajoval se tím, že stejnými problémy trpí i konkurenční modely. Dokonce se oháněl i statistikou, která hovoří o tom, že si na problémy s anténou stěžovalo pouho pouhých 0,55 procent majitelů.

Na ničem z toho ale nijak výrazně nesejde. V očích zákazníků je nyní iPhone 4 poskvrněný. Už se na něj nedívají jako na revoluční prodejní hit, ale spíše jako pochroumané zařízení, které k tomu, aby vůbec správně fungovalo, vyžaduje ochranný obal. Veřejnost jej zkrátka vidí jako „telefon, se kterým se nedovoláte“ a tentokrát z toho operátory vinit nelze.

Antény iPhonu 4

Tímto samozřejmě nenaznačujeme, že by si nový iPhone 4 nezasloužil obdiv. Jeho přepracovaný design lišící se od předchozích generací a celá řada nových funkcí a vlastností, včetně Retina displeje s vysokým rozlišením, v kombinaci s ohromným potenciálem značky Apple přilákala 3 miliony zákazníků oprávněně.

skoleni

O to více by si telefon zasloužil, aby Apple přehodnotil současné konstrukční provedení a vyřešil tak problém, který iPhone 4 trápí již od zahájení prodeje, jednou provždy. Kdyby k tomu přidal pár kosmetických úprav a drobných změn, aby novou verzi znatelně odlišil od zneuctěného předchůdce, máme na světě pátou generaci.

Co je ale ještě důležitější, měl by Apple začít jednat okamžitě a alespoň pro jednou představit další generaci mimo svůj každoroční cyklus. Ta současná totiž ztratila prestiž. Lidé už se vás nebudou závistivě ptát, kde jste na nový iPhone 4 vzali peníze, ale na to, jestli máte také potíže se signálem. A obrovskou vlnu zájmu by znatelně mohl zastavit i příchod nového smartphonu Droid X od Motoroly, který se ve Státech rychle začíná těšit velké oblibě.