Hlavní navigace

Koncept: iPhone 6 na obrázku má zakřivený displej

 Autor: MyVoucherCodes
Konceptuální obrázek smartphonu iPhone 6 od Apple ukazuje radikální design se zakřiveným displejem.
Chris Martin 13. 4. 2013

Sdílet

Součástí série konceptuálních obrázků od MyVoucherCodes, která zahrnuje například nízkorozpočtový iPhone s plastovým krytem, je nově i design, který ukazuje, jak by mohl vypadat iPhone 6. Design je založen na nedávném patentu, který naznačuje, že by některý z budoucích produktů firmy z Cupertina, možná už iPhone 6, mohl disponovat zakřiveným displejem.

iPhone 6 koncept

V popisu patentu se píše: „Produkt spotřební elektroniky zahrnuje minimálně transparentní plášť a flexibilní displej uzavřený v tomto transparentním plášti. V popisovaném provedení je flexibilní displej konfigurován tak, aby prezentoval vizuální obsah na určité části transparentního pláště.“

Dále se tu píše, že displej dokáže dosáhnout „iluze vnímání hloubky“ schopné „simulovat 3D zážitek“.

Takže by iPhone 6 mohl mít obalený AMOLED displej za cenu ztráty ikonického fyzického tlačítka „domů“. Pokud by tomu tak bylo, šlo by o největší změnu designu od představení prvního iPhonu v roce 2007.

Nickolay Lamm, designér konceptu, si však nemyslí, že by Apple vydal iPhone s tímto designem již letos. Mohlo by se jednat spíše o další generaci, možná iPhone 7.

„Takový design by se mohl objevit na iPhonu 6 nebo 7, ale taky možná nikdy. Je to skvělý design, nicméně ne takový, který by Applu poskytnul udržitelnou konkurenční výhodu,“ řekl ke konceptu Lamm.

Zdroj: IDG News Service