Hlavní navigace

Konečně praktický projekt internetu věcí – mapa počasí

4. 5. 2019

Sdílet

 Autor: Fotolia © iconimage
Netatmo využil svou neskutečnou databázi meteorologických stanic, které si nakoupili jeho zákazníci po celém světě a zpřístupnil ji klientům.

Nezáleží, zda je finální destinací případného výletu venkov, město či odlehlá příroda, počasí je vždy důležité. Meteorologická mapa Weathermap přináší přesné, vysoce lokální údaje o počasí změřené na základě domácích meteorologických stanic Smart Home od společnosti Netatmo. Na mapě Weathermap okamžitě uvidíte, teplotu, tlak vzduchu, srážky či rychlost větru ve více než 170 zemích světa.

K získání údajů o počasí v reálném čase, stačí pouze přiblížit mapu v aplikaci na místo cílové destinace či zadat adresu. Aplikace okamžitě ukáže, jaká je na daném místě teplota, vlhkost či tlak vzduchu. Pokud má meteorologická stanice přídavný modul v podobě anemometru a srážkoměru, na mapě se také zobrazí údaje ohledně úhrnu srážek a rychlosti větru.

Meteorologická mapa Weathermap sdružuje údaje o počasí ze všech domácích, meteorologických stanic od Netatmo po celém světě. Údaje změřené stanicí jsou totiž automaticky zasílány na vzdálený server a zaznamenány na mapě Weathermap. Jedná se tedy o jakousi komunitní meteorologickou stanici poskytující velmi přesné údaje o počasí s možností vysoce lokálního zaměření v jednotkách metrů.

MIF22

K měření využívá firma domácí meteorologickou stanici Netatmo, která bezdrátově měří venkovní a vnitřní teploty, monitoruje také kvalitu vnitřního i venkovního ovzduší a měří koncentraci CO2.

Výsledky jsou okamžitě zobrazitelné na smartphonech (iPhone, Android a Windows). Počasí je zaznamenané do přehledných grafů. K meteorologické stanici lze přidat několik přídavných modulů. Chytrý anemometr měřící rychlost a směr větru, srážkoměr a dodatečný Indoor Module, který monitoruje kvalitu prostředí v jiné místnosti.