Hlavní navigace

Konference CTIA představila bezdrátové produkty budoucnosti

27. 3. 2010

Sdílet

Na letošním ročníku konference CTIA bylo k vidění velké množství inovativních produktů využívajících výhod bezdrátového připojení.

Konferenci CTIA v americkém Las Vegas se letos zúčastnil větší počet výrobců, než kolik jich bylo v roce 2009. To však vzhledem ke skutečnosti, že svého vrcholu dosáhla recese právě počátkem loňského roku, není zase tak překvapivé. Novými účastníky konference se staly především menší společnosti, které však v mnoha případech přišly s nejzajímavějšími produkty.

Velkým lákadlem byl především stánek společnosti Kempler & Strauss. Ta zde prezentovala svůj produkt W PhoneWatch - GSM telefon a náramkové hodinky v jednom celku, který na americkém trhu prodává za cenu 199 dolarů. Telefon disponuje dotykovou obrazovkou, videokamerou, MP3 přehrávačem a přibalena je i 2GB micro SD karta. Pomocí technologie Bluetooth je pak přístroj možné propojit například se zařízeními v automobilu.

Od firmy Kempler & Strauss se ještě očekávalo představení smartphonu Billionaire 7, který je založen na mobilní platformě Windows Phone 7 Series, a kromě dotykové obrazovky bude zahrnovat i fyzickou klávesnici. Prototyp však prý ještě nebyl připraven.

Jiná společnost Connectify zase představila svůj software, pomocí kterého lze vytvořit Wi-Fi přístupový bod k internetu z jakéhokoliv počítače s Windows 7. Podle generálního ředitele společnosti Alexandera Gizise by podniková verze softwaru mohla být prodávána za cenu 10 dolarů. Podle aktuální statistiky si jej prý stáhlo již více než 300 tisíc uživatelů. „Proč kupovat samostatný Wi-Fi router, když se můžete připojit k jinému počítači“ ptá se Gizis.

Mezi další inovátory patří i finská společnost Aava Mobile, která se prezentovala referenčním designem svého mobilního zařízení, jehož parametry si svým potřebám mohou přizpůsobit jednotliví výrobci a mobilní operátoři. Přístroj je založen na čipu Moorestown od Intelu a jeho uvedení je naplánováno na květen letošního roku. Společnost na konferenci CTIA předvedla, jak zařízení pracuje například ve spojení se smartphonem - pomocí laseru došlo k zobrazení virtuální klávesnice a posléze za použití projektoru i k promítnutí obsahu obrazovky.

Pozornost upoutala i iPhone aplikace Line2 od společnosti Toktumi, díky které je při zapnutém Wi-Fi možné uskutečňovat VoIP hovory. Služba Line2 je k dispozici za měsíční poplatek 15 dolarů nebo také zdarma ve 30denní zkušební době.