Hlavní navigace

Konkurence pro iPad od Applu se představí na Computexu

Zatímco Apple začal včera prodávat svůj tablet iPad i v Evropě, další výrobci se na ofenzivu na tomto trhu teprve chystají. Konkurence pro iPad se předvede příští týden na Computexu.
Martin Noska 29. 5. 2010

Sdílet

Již třicátý výroční veletrh Computex, který se koná v tchajwanské Tchajpeji začíná příští týden, má představit celou řadu nových tabletů, které svedou ještě letos bitvu s iPadem od Applu. K vidění má být ale také řada modelů čteček elektronických knih, tzv. all-in-one desktopové počítače, 3D displeje a brýle či fotorámečky.

Společnosti Asus a Micro-Star International (MSI) již s předstihem informovaly, že předvedou na Computexu tablety s operačním systémem Windows 7 a to i navzdory skutečnost, že již na začátku letošního roku předváděly prototypy s OS Android. Tábor této open source platformy od Googlu hodlá bránit Acer, který chystá tablet se 7“ displejem, který již představil minulý týden na tiskové konferenci v Pekingu, ale nepotvrdil, zda jej bude předvádět i na Computexu.

Na Computextu jsou předváděny obvykle produkty, které přijdou na trh do konce roku, i když výjimkou není ani jejich uvedení krátce po skončení veletrhu. Také umístění na Tchajwanu není náhodné, neboť ten je považován za centrum výrobců působících v počítačovém průmyslu.

Roy Chen, manažer pro mobilní computing společnosti ARM, predikuje, že na trh přijde velké množství zařízení postavených na platformě Android, od smartphonů po set-top-boxy a do situace podle něj také výrazně zasáhne uvedení cloudově orientovaného operačního systému Chrome OS od Googlu. ARM jako dodavatel čipů pro tato zařízení je obeznámen s plány výrobců a lze vize jeho zástupců považovat za poměrně důvěryhodné. V nových zařízeních se ale určitě objeví i procesory od Intelu a společnosti Via a poběží na různých typech operačních systémů. Zástupci Microsoftu ovšem počítají s tím, že zhruba 60 % globálních výrobců hardwaru předvede stovky nových produktů používající jeho operační systémy Windows.