Hlavní navigace

Konsolidace dodavatelů ERP v Česku, zajímavé akvizice v zahraničí

24. 6. 2014

Sdílet

 Autor: © frenta - Fotolia.com
Hned několik významných akvizic přinesl poslední jarní měsíc. Ty hlavní se udály na poli úložných systémů.

SanDisk kupuje za přibližně 1,1 miliardy dolarů v hotovosti firmu Fusion-io, která se specializuje na podnikové storage systémy využívající flash paměti.

SanDisk tak chce posílit své portfolio pro podnikové uživatele. Fusion-io je známý především svými technologiemi PCIe SSD. SanDisk podobná řešení také vyvíjel a podle svých slov koupí bude snahu v této oblasti akcelerovat.

Také Seagate investoval do flash technologií, když za půl miliardy dolarů v hotovosti převzal flashový byznys LSI od firmy Avago. Chce tak rozšířit svou nabídku pro podniky.

I Google pokračuje v masivních nákupech -- tentokrát se zaměřil na geografický trh a za zhruba půl miliardy dolarů rovněž v hotovosti přebírá firmu Skybox Imaging, jež se specializuje na „superchytré satelitní snímky a jejich analýzu“ a mimo jiné vyvinula podle svých slov nejmenší satelit pořizující snímky a videa ve vysokém rozlišení.

Podle Googlu tato akvizice pomůže udržovat jeho službu Mapy co nejaktuálnější. Současná podoba této služby počítá s aktualizací snímků  1–3 roky, a to se má díky akvizici změnit.

Také v Česku se před prázdninami rozjely akviziční transakce. Například Aquasoft nově patří do skupiny Solitea, kde už jsou firmy Cígler software a Vema (a kapitálově i J&T).

Na trhu tak prý vznikl IT holding, který má ve svém širokém portfoliu nejen účetní, ERP a mzdové systémy, ale je schopen dodávat i velké individuální projekty.

ETN Group, která vlastní společnosti patřící pod značku Etnetera, zase oznámila, že kupuje firmu AppSatori, jednoho ze dvou prémiových dodavatelů řešení Google Apps pro SMB v Česku.