Hlavní navigace

Krevní tlak i krevní cukr ohlídá iOS 8 a hodinky iWatch

4. 2. 2014

Sdílet

 Autor: The Tech Journal, Brett Jordan
Apple se v roce 2014 bude údajně soustředit na vývoj mobilních aplikací týkajících se fitness a monitorování zdravotního stavu.

S informací přišel portál 9to5Mac, podle kterého má iOS 8 přinést především novinky ve výše zmíněných oblastech a vydání nové verze operačního systému může být doplněno také vydáním dlouho očekávaných chytrých hodinek iWatch. Apple podle všeho do iOS 8 integruje novou aplikaci s názvem Healthbook, jež bude schopna zobrazovat statistiky týkající se například toho, kolik kalorií člověk spálil a kolik kilometrů ušel. Při propojení s těmi správnými senzory bude Healthbook schopen monitorovat také krevní tlak, tlukot srdce, případnou dehydrataci nebo hladinu cukru.

Tyto informace mají být následně vyhodnocovány a uživateli se budou zobrazovat zdravotní upozornění. Kde by tedy měly být umístěny zmíněné senzory? I když iPhone 5s umí sledovat pohyb, očekává se, že pokročilejší funkce typu hydratace či krevního tlaku budou integrovány právě do iWatch. Není překvapivé, že se Apple plánuje pustit na trh s fitness - šéf společnosti Tim Cook v minulém roce prohlásil, že „celý trh se senzory (které monitorují životní funkce) v následujících letech rapidně poroste". Apple v minulém roce také zaměstnalo řadu fitness expertů a odborníků na zdravý životní styl.

 

Zdroj: Techspot