Hlavní navigace

Kybernetická soutěž Cyber Security Competition

8. 11. 2016

Sdílet

 Autor: kybersoutez
Kybernetická soutěž je soutěží středoškoláků ve znalostech a dovednostech v oblasti kybernetické bezpečnosti a informačních a komunikačních systémů.

Kybernetická soutěž je soutěží středoškoláků ve znalostech a dovednostech v oblasti kybernetické bezpečnosti a informačních a komunikačních systémů.

V rámci soutěže budou vytvořeny podklady, které mohou středoškolským pedagogům posloužit jako metodická pomůcka při vzdělávání studentů v oblasti kybernetické bezpeč­nosti, informačních a komunikačních technologií a programování.

Kybernetická soutěž je organizována pro všechny studenty středních škol věkové kategorie 15 až 18 let, a to bez ohledu na zaměření školy a na skutečnost zda se jedná o studijní obory zakončené maturitou či nikoliv.

soutez_casestudy

  • Soutěž bude rozdělena do tří kol: První „OSVĚTOVÉ“ kolo proběhne elektronicky v listopadu 2016. Zúčastnit se jej mohou všichni studenti středních škol ve věku 15 – 18 let, tedy cca. 220.000 studentů.
  • Druhé „VÝBĚROVÉ“ kolo proběhne elektronicky v únoru 2017 – předpokládá se účast přibližně 1.500 úspěšných soutěžících z prvního kola.
  • Třetí „FINÁLOVÉ“ kolo proběhne presenčně dne 1. června 2017 v rámci veletrhu IDET 2017. Toto kolo bude cíleně zaměřeno na individuální i týmové schopnosti jednotli­vých soutěžících.

Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k návštěvě Kybernetického polygonu Masarykovy univerzity v Brně a nejlepší z nich se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne v listopadu 2017.

Více informací na: www.kybersoutez.cz

Byl pro vás článek přínosný?