Hlavní navigace

LC-60LE635E

www.sharp.cz. 39 990 Kč Sharp LC-60LE635E patří k nejzajímavějším televizorům s obrazovkou o úhlopříčce 60 palců na trhu. Těší se velké popularitě i přes cenu, která ho řadí k ...
Redakce 1. 1. 2012

Sdílet

www.sharp.cz. 39 990 Kč
Sharp LC-60LE635E patří k nejzajímavějším televizorům s obrazovkou o úhlopříčce 60 palců na trhu. Těší se velké popularitě i přes cenu, která ho řadí k těm spíše dražším přístrojům. Jeho největším záporem je i fakt, že na rozdíl od konkurence nenabízí 3D obraz. Přesto si myslíme, že by vaší pozornosti neměl uniknout.
Design a štíhlé tvary by televizoru LC-60LE635E mohl závidět nejeden konkurenční výrobce. Velmi štíhlý rám v černé barvě doplňuje poměrně nízký podstavec, který však bohužel není otočný. Televizor je vybaven snad všemi myslitelnými konektory. Na zadní straně najdeme čtyři HDMI, tři USB a LAN konektor. Nechybí ani satelitní tunery DVB-S a DVB-T. Štíhlé linie porušuje televizor pouze na spodní straně v oblasti reproduktorů, jejichž výkon je 2×10W, což není právě mnoho. Sharp možná mohl integrovat něco trochu silnějšího, na druhou stranu je třeba říct, že chcete-li krásný obraz doprovodit kvalitním zvukem, bylo by na místě zauvažovat spíše nad domácím kinem. Nabídka je pestrá a Sharp má v nabídce vlastní domácí kina, nedávno jsme pro vás recenzovali například Sharp HT-SL70.
Model Sharp LC-60LE635E nabízí Full HD rozlišení, tedy dnes již zcela běžných 1920 × 1080 pixelů. Oblíbené filmy si na obrazovce obrovských rozměrů skutečně vychutnáte. Obraz navíc můžete upravit podle dostupných světelných podmínek tak, abyste s ním byli vždy spokojeni. Sharp nabízí režimy Hra, Dynamický, Uživatelský a PC.
Nejkritičtěji hodnoceným a nejčastěji komentovaným tématem současných televizorů bývá podání barev a úroveň černé. Sharp toto nepodcenil a dal si u modelu LC-60LE635E záležet. Černá je hluboká, barvy nádherně čisté a zářivé – ani nám tedy nevadilo, že je televizor pouze 100hertzový. U jiného LCD televizoru se systémem Edge LED bychom si dovolili toto řešení kritizovat a možná bychom tvrdili, že u takto velkého televizoru by výrobce měl použít technologii nejméně 200 Hz. Po delším sledování filmů ovšem můžeme s klidem konstatovat, že 100 Hz v tomto případě bohatě stačí. Kdo nevěří, nechť k televizoru připojí Blu-ray přehrávač a shlédne alespoň jeden celý film. Určitě s námi potom bude souhlasit.
Oproti konkurenci někomu může z hlediska funkcí televizor připadat poněkud ochuzený, na druhou stranu obsahuje všechny důležité a často používané vlastnosti. Surfovat nebo sledovat online filmy můžete naprosto bez problémů díky funkci Aquos Net+. Text internetových stránek je dobře čitelný a ani po delším čtení by vás neměly bolet oči. Co trochu zamrzí, to je absence populárního programu Skype. Youtube a Twitter zastoupeny jsou, nejpopulárnější síť současné doby, Facebook, bohužel zase chybí. Absenci Facebooku můžete kompenzovat otevřeným přístupem na všechny internetové stránky. Česká republika a země východní Evropy jsou ještě stále co se aplikací týče opomíjeny – doufejme, že se to časem spraví. Škoda, že televizor nepodporuje Flash a není k němu možné připojit myš nebo alespoň klávesnici. Brouzdání za pomoci ovladače chce trochu cviku.
Televizor je vybaven rovněž funkcí DLNA, která umožňuje propojení s dalšími zařízeními. Sledování filmů, prohlížení fotografií nebo poslouchání hudby přímo z disku počítače tak nepředstavuje žádný problém. Podobné možnosti samozřejmě poskytují i USB konektory, jimiž je televizor vybaven.
Díky funkci Aquos Link vám k ovládání všech zařízení Sharp postačí jediný dálkový ovladač, což je obrovská výhoda. Určitě si z vlastní zkušenosti pamatujete na situaci, kdy se ve tmě marně snažíte najít ten ovladač, který právě potřebujete.
Na závěr ještě zmínka o spotřebě televizoru. Spadá do kategorie A, tedy mezi zařízení s nejnižší spotřebou. Ve stand-by módu si LC-60LE635E řekne o pouhopouhých 0,1 W.
Sharp LC-60LE635E je v našich očích dobrou volbou pro všechny náruživé diváky, kteří touží po velké obrazovce, ale zároveň netrvají na 3D technologii. Televizor nabízí obraz, který má k dokonalosti jen krůček, sledujete-li HD filmy. U standardního rozlišení ovšem musíte vzhledem k velikosti obrazovky přesahující 150 cm nad kvalitou televizních kanálů občas přimhouřit oko. Postupným přechodem televizních stanic na HD rozlišení (které je u některých stanic zatím ve hvězdách) se situace a s ní i kvalita obrazu zase zlepší.

Technologie panelu: LCD Edge LED
Úhlopříčka: 60“ ( 152 cm)
Rozlišení: 1080p (1920 × 1080 bodů)
Poměr stran: 16 : 9
Reproduktory: 2× 10W
Konektory/rozhraní:: 4× HDMI, 1x USB, 1x SCART, komponentní a kompozitní video, D-Sub, Ethernet, audio výstup (optický), CI, Wi-Fi, sluchátka
Rozměry (se stojánkem): 139 x 87 x 34 cm
Hmotnost (se stojánkem): 32,6 kg