Hlavní navigace

Lehký a výkonný profesionální notebook Tecra A40-G

 Autor: Dynabook
Navržen pro práci na cestách – tenké provedení s hmotností 1,47 kg
Radek Kubeš 27. 3. 2020

Sdílet

Dynabook představuje notebook Tecra A40-G, který kombinuje výkon, konektivitu a zabezpečení v tenkém, ale robustním provedení. Novinka rozšiřuje řadu notebooků Tecra, která nabízí výborný poměr užitných vlastností a ceny.

Dynabook

Tecra A40-G vyniká lehkým, ale bytelným provedením s hmotností pouhých 1,47 kg. Notebook byl navržen tak, aby odpovídal vojenským standardům a díky tomu je připraven pro práci i ve velmi náročných pracovních prostředích. K jistotě, že uživatelé budou moci být maximálně produktivní během celého pracovního dne, přispívá výdrž na baterii až 13 hodin a také funkce rychlého nabíjení, která dodá přístroji během 30 minut nabíjení energii na 4 hodiny práce. Matný displej o úhlopříčce 14“ s antiodrazovou úpravou snižuje namáhání očí a zajišťuje výborné vlastnosti i v prostředí s proměnlivým osvětlením.

Výkon a konektivita

Při plnění náročných pracovních úkolů nabízí přístroj vynikající výkon i konektivitu. Základem jsou procesory Intel Core 10. generace spolu s řadou možností pro ukládání dat, včetně tří různých kapacit SSD. Nejnovější standard pro bezdrátovou komunikaci Wi-Fi 6 s adaptérem Intel 802.11ax umožňuje rychlejší připojení s vyšší kapacitou pro rostoucí nároky obchodních aplikací nové generace. Mobilní pracovníci mohou pro připojení k internetu využít také volitelné rozhraní LTE. Pro připojení externích periferií je notebook Tecra A40-G vybaven portem USB Type-C a v závislosti na konfiguraci jedním nebo dvěma porty USB 3.1. Další možnosti přináší rozhraní Gigabit LAN, HDMI port, čtečka micro-SD karet a volitelná dokovací stanice USB-C.

Tecra A40-G implementuje řadu prvků pro nejvyšší možné zabezpečení a chrání tak citlivá osobní i obchodní data před kybernetickými zločinci. Základem je kombinace vlastního systému BIOS společnosti Dynabook a modulu Trusted Platform Module (TPM), která zajišťuje nejen bezpečné uložení dat, ale také snižuje riziko útoku zvenčí. Řadu přizpůsobitelných možností víceúrovňové autentizace, která chrání zařízení před neoprávněným přístupem, poskytuje SecurePad s čtečkou otisků prstů, volitelná čtečka čipových karet a možnost rozpoznání obličeje pro funkci Intel Authenticate/Windows Hello.