Hlavní navigace

Lenovo a CES: Nová konvertibilní zařízení

8. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Lenovo
Hybridy táhnou a ví to i Lenovo. I tato společnost se proto rozhodla přijít s inovacemi v oblasti konvertibilních zařízení.

K horkým novinkám patří konkrétně dvě zařízení – MIIX 2, který lze používat ve třech režimech (notebook, stojan a tablet) a k dispozici je ve dvou provedeních (10- a 11palcovém); a YOGA 2, což je notebook, který zvládá režimy dokonce čtyři.

Obě provedení modelu MIIX 2 se neliší jen velikostí displeje, ale i použitými technologiemi, respektive zaměřením na trochu odlišné zákazníky. 10palcové zařízení je pro ty, kteří vyznávají mobilitu. Přístroj vážící pouhých 580 gramů s tloušťkou těla nepřesahující 9,2 milimetru je vybaven procesorem Intel Atom Quad Core a OS Windows 8.1. Displej je multidotykový s rozlišením FHD 1 920 × 1 200 pixelů. Data lze ukládat na 128GB eMMC úložiště, k dispozici je však i slot na rozšiřující microSD kartu.

Naopak 11palcový model přináší ještě více výkonu. Za zmínku stojí využití až Intel Core i5 ve čtvrté generaci či 256 GB SSD disku. Rozlišení displeje je stejné jako u 10palcového MIIX 2, stejně tak jsou k dispozici reproduktory od JBL.

Lenovo YOGA 2

special_kyberutoky

A nakonec je tu YOGA 2, která díky otočnému displeji o 360 stupňů dokáže zvládat režimy notebook, stojan, stan a tablet. V prodeji budou opět dva modely, a to 11palcový a 13palcový. Stejně jako v případě MIIX2 je i u „yogy“ menší model zaměřen spíše na mobilitu, zatímco větší na výkon.

Zdroj: TZ Lenovo