Hlavní navigace

Lenovo A1000: cenově dostupný smartphone nejen pro školáky

20. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo rozšířilo rodinu chytrých telefonů o další model cenově dostupného smartphonu řady A

Lenovo A1000 je kompaktní 4palcový telefon, který disponuje dlouhou výdrží baterie, podporou dvou SIM karet, výkonným procesorem, 1GB RAM a nízkou hmotností. Uživatelé navíc mohou využít předinstalovaných aplikací Lenovo DOit.

Lenovo

Smartphone Lenovo A1000 se díky svým kompaktním rozměrům a hmotnosti pouhých 132 gramů pohodlně drží i ovládá jednou rukou. Pod černým nebo bílým šasi telefonu se skrývá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz, který telefonu poskytuje dostatek výkonu pro plynulé hraní her, práci s více aplikacemi najednou i funkce operačního systému Android 5.0 Lollipop.

Podpora Dual SIM usnadní oddělení povinností od zábavy a ušetří čas strávený na přepínání mezi dvěma různými zařízeními. Pro připojení k internetu poslouží bezdrátová konektivita ke 3G. Zadní fotoaparát má rozlišení 5Mpx, vnitřní paměť telefonu lze snadno rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. 

cyber23

Lenovo A1000 je také vybaven sadou předinstalovaných aplikací Lenovo DOit. Aplikace SHAREit společně s integrovanou funkcí CLONEit umožní rychle bezdrátově sdílet fotky, videa a jiné soubory mezi smartphonem a jinými zařízením bez nutnosti využití přenosu dat nebo připojení Wi-Fi. Další užitečnou aplikací je SYNCit pro zálohování a obnovení kontaktů, zpráv SMS a protokolů volání. 

Smartphone Lenovo A1000 je na českém trhu dostupný za cenu od 2 499 Kč včetně DPH.

Byl pro vás článek přínosný?