Hlavní navigace

Lenovo Cast: snadnější sdílení multimediálního obsahu na velké obrazovky

3. 7. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo se začíná více zaměřovat na domácí zábavu

Společnost Lenovo představila zařízení pro přehrávání médií Lenovo Cast, které přináší multimediální obsah z malých, osobních zařízení na velkou obrazovku.

Lenovo

Průzkum Adobe Mobile Consumer z loňského roku ukázal, že 80 procent lidí využívá tablety doma a celých 52 procent používá tablety pravidelně ke sledování televize. Zároveň ale tablety běžně sdílí s ostatními členy domácnosti. Lenovo proto vytvořilo Lenovo Cast, své první zařízení pro přehrávání médií, aby poskytlo uživatelům možnost sdílet jejich oblíbený multimediální obsah bezdrátově z displejů mobilních zařízení na velkou obrazovku televize.

Lenovo Cast pracuje ve třech jednoduchých krocích: stačí jej zapojit, spárovat se zařízením a přehrát obsah. Nejdříve zapojte Lenovo Cast do jakéhokoliv HDMI portu na velké obrazovce, spojte Lenovo Cast se signálem zařízení a poté už jen přehrávejte a užívejte si média z tabletu nebo smartphonu podporujících DLNA nebo Miracast.

cyber23

Lenovo Cast nabízí extrémní flexibilitu díky své kapesní velikosti a jednoduchému nastavení, takže je ideálním společníkem pro chytré telefony a tablety. Zařízení je tak možné umístit za televizi nebo kamkoliv poblíž. Na rozdíl od ostatních přehrávacích zařízení zajišťuje Lenovo Cast bezproblémové přehrávání díky své duální Wi-Fi frekvenci, kdy komunikuje ve 2,4GHz i 5GHz pásmu, a své schopnosti přenášet digitální obsah a signál až na 20 metrů, dokonce i přes zeď. Zároveň není limitován jen sdílením videí. Dokáže totiž zrcadlit i další obsah, který mají uživatelé na svých chytrých telefonech.

Lenovo Cast bude na našem trhu dostupný v září. Cena zatím nebyla stanovena.

Byl pro vás článek přínosný?