Hlavní navigace

Lenovo IdeaCentre Horizon – počítač jako dotykový stůl

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo oznámila na veletrhu CES 2013 uvedení IdeaCentre Horizon, prvního dotykového počítače spadajícího do kategorie All-in-One řešení. Jedná se o první počítač, na kterém může pracovat více uživatelů najednou.
Adam Kencki 14. 1. 2013

Sdílet

Společnost Lenovo oznámila na veletrhu CES 2013 uvedení IdeaCentre Horizon, prvního dotykového počítače spadajícího do kategorie All-in-One řešení. Jedná se o první počítač, na kterém může pracovat více uživatelů najednou.

Lenovo HorizonTento počítač funguje jako velký tablet a uživatelé ho mohou v horizontální poloze využít třeba pro hraní her. Reaguje totiž v jednu chvíli na dotek až deseti prstů. IdeaCentre Horizon lze však postavit i klasicky a používat běžným způsobem pro osobní práci nebo sdílení multimédií. Na letošní výstavě CES získal tento unikátní produkt ocenění jako nejlepší produkt v kategorii PC a tablety.

IdeaCentre Horizon podporuje interaktivní herní příslušenství a je navržen pro dotykem ovládané hry pro několik hráčů. Horizon využívá dotykové funkce Windows 8, aby uvedl do života hry od předních herních vydatelů Electronic Arts a Ubisoft. Horizon se také může snadno přeměnit na 27palcový vysoce výkonný počítač.

Na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) společnost Lenovo prezentovala i 39palcový širokoúhlý počítač s kódovým označením „Gamma“. I když se stále jedná o první koncept, Gamma ilustruje výjimečné víceuživatelské možnosti zábavy, jaké může takto velký displej poskytnout, a svědčí o budoucím směřování společnosti Lenovo v oblasti práce na počítačích nové generace.

 

Malý stůl i velký tablet pro domácnosti

Lenovo HorizonIdeaCentre Horizon se svou gigantickou obrazovkou, dynamickou grafikou a 10dotykovým ovládáním umožňuje maximálně využívat systém Windows 8 a je ideální pro hry pro více hráčů. Přichází se speciální sadou příslušenství, včetně e-kostky nebo čtyř joysticků, aby nabídnul zcela nový digitální herní zážitek spojující herní příslušenství s akcí na obrazovce. Pro hráče je to akce částečně fyzická, částečně digitální. IdeaCentre Horizon obsahuje Lenovo App Shop, speciální obchod s aplikacemi podporovaný Intel AppUp, který nabízí uživatelům přístup k více než 5000 víceuživatelským zábavním aplikacím. Horizon také přichází s exkluzivním přístupem nebo balíčkem předem nahraných her a vzdělávacích aplikací od špičkových výrobců včetně Electronic Arts, FableVision, Open Labs, Ubisoft, FilmOn TV a stovkami špičkových her a aplikací z BlueStacks.

S inteligentním systémem nastavení polohy mohou uživatelé Horizon snadno položit naplocho a tak automaticky aktivovat víceuživatelské a vícedotykové rozhraní (UI) Lenovo Aura. Toto jednoduché rozhraní umožňuje rodinám hrát, učit se nebo si společně užívat multimediální obsah na jedné obrazovce. Aura také představuje skvělý způsob, jak spouštět předinstalované hry a vzdělávací aplikace, nebo jak stáhnout nové aplikace z on-line App Store.

Horizon se perfektně profiluje jako rodinný All-in-One počítač pro práci i zábavu. Jeho velký podsvícený displej lze sledovat prakticky z jakéhokoli úhlu a díky jeho Nvidia GeForce grafice vypadá digitální obsah úžasně. O kvalitní reprodukci zvuku se postará Dolby Home Theatre v4 audio. Horizon je poháněn procesory Intel Core i7.

Volitelně nabízí Horizon pohyblivý a prostorově úsporný stojan Horizon Multimode Table. Tento nastavitelný stojan umožňuje uživatelům měnit úhel a výšku umístění počítače, od zcela vodorovné polohy až ke svislé.

 

Cena a dostupnost

IdeaCentre Horizon bude celosvětově k dispozici v průběhu léta. Cenu ještě neznáme.