Hlavní navigace

Lenovo Miix 300: Desetipalcový notebook s Windows 10

2. 11. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio tabletů s operačním systémem Windows o nový model MIIX 300. Ten v sobě spojuje čtyřjádrový procesor Intel a 10,1palcový IPS displej. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí, která slouží zároveň jako kryt tabletu, se Lenovo MIIX 300 může během chvilky změnit na funkční počítač se zabudovaným operačním systémem Windows 10.

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio tabletů s operačním systémem Windows o nový model Miix 300. Ten v sobě spojuje čtyřjádrový procesor Intel a 10,1palcový IPS displej. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí, která slouží zároveň jako kryt tabletu, se Lenovo MIIX 300 může během chvilky změnit na funkční počítač se zabudovaným operačním systémem Windows 10.

Cloud22

Displej tabletu má rozlišení 1280 x 800 pixelů a podporuje vícedotykové ovládání až pěti prsty najednou. Díky zabudované IPS matici mohou uživatelé otáčet displejem tabletu v různých úhlech bez ztráty kvality obrazu. Výkon zajišťuje tabletu MIIX 300 čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay Trail-T CR spolu s operační pamětí o velikosti 2 GB DDR3L. Dostatek místa pro multimediální obsah, dokumenty, hry a jiná data poskytne uživatelům vnitřní úložiště o velikosti až 64 GB eMMC, které je možné rozšířit pomocí microSD karty.

Baterie tabletu udrží zařízení v chodu až 9 hodin. Tablet je vybaven dvěma fotoaparáty, předním 2Mpx a zadním 5Mpx s integrovaným mikrofonem. Tablet je dodáván s odnímatelnou klávesnici, díky které mohou uživatelé používat zařízení jako notebook i tablet. Speciální systém zavěšení umožňuje měnit nastavení úhlu obrazovky stejně jako na klasickém notebooku. Lenovo MIIX 300 je na českém trhu dostupný za cenu od 5 989 Kč.