Hlavní navigace

Lenovo PHAB Plus spojuje přednosti smartphonu a tabletu

28. 9. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo představuje novinku na trhu chytrých zařízení - Lenovo PHAB Plus

Phablet je kompromisem při rozhodování mezi nákladným smartphonem s velkým displejem a obyčejným malým tabletem. Kromě dostatečného výkonu pro multimediální zábavu nabídne toto 6,8palcové zařízení svým uživatelům také dlouhou výdrž baterie a rychlé internetové připojení.

 Lenovo


Podle posledních průzkumů je telefonování až na pátém místě v žebříčku činností, které lidé se svým smartphonem vykonávají. Předehnaly ho aktivity, jako je sledování sociálních sítí, surfování na internetu, poslouchání hudby či hraní her. Z toho důvodu v sobě Lenovo PHAB Plus přináší výhody tabletu spojené s přenositelností telefonu.

Phablet Lenovo PHAB Plus disponuje 6,8palcovým Full HD displejem, podporou duální SIM a 3 500mAh baterií, která nabízí výdrž až 24 hodin hovoru a 20 dní v pohotovostním režimu. Zabudovaná vnitřní paměť o velikosti 32 GB nabízí dostatek prostoru pro multimediální obsah. Lenovo PHAB Plus zároveň řeší požadavek uživatelů na konektivitu kdekoliv a kdykoliv díky spolehlivému a rychlému vysokorychlostnímu připojení LTE (4G).

Předností nového phabletu jsou také jeho 13Mpx a 5Mpx fotoaparáty, které vyfotí ostré fotografie i za špatných podmínek bez ohledu na nastavení. Zadní fotoaparát je vybaven duálním LED bleskem, který umožní pořídit fotografie v přirozených barvách a s reálnými tóny pleti. Přední 5Mpx fotoaparát nabízí funkci panoramatické selfie, takže uživatelé mohou vytvářet ještě kreativnější autoportréty.

Novinkou je i přizpůsobení ovládání, díky kterému se dá phablet ovládat jednou rukou. Uživatelé mohou dvojím klepnutím otočit obrazovku, dlouhým stiskem kdekoliv na displeji pořídit fotografii, potřást zařízením pro zamknutí, přijmout hovor pomocí série hlasových příkazů nebo používat klávesnici, která se na displeji posouvá podle pozice jejich ruky. Lenovo PHAB Plus je také kompatibilní pro praváky a leváky.

Další zařízení řady PHAB

Řada zařízení PHAB zahrnuje kromě modelu Plus také model PHAB, který nabízí větší 6,98palcový HD displej, výdrž 4 250mAh baterie a funkci Voice 360°. Spojení tří mikrofonů na těle phabletu a dedikovaného zvukového procesoru zajistí čistší hlasový vstup i zvuk reproduktorů. O plynulý chod a maximální výkon zařízení se postará osmijádrový procesor Qualcomm spolu s 1 GB operační paměti. Lenovo PHAB je tenký 8,9 milimetrů, váží 250 gramů a bude k dispozici v černém, bílém a světle modrém provedení.

Cloud22

Cena a dostupnost

Lenovo PHAB Plus je na českém trhu dostupný za cenu od 7 999 Kč včetně DPH. Phablet Lenovo PHAB bude na českém trhu dostupný od listopadu za cenu od 4 999 Kč s DPH.