Hlavní navigace

Lenovo Phab Plus: "Wannabe" iPhone 6 Plus s Androidem?

13. 8. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Včera jsme tu od Lenova měli telefon a fotoaparát v jednom (Vibe Shot), dnes je to phablet. Jmenuje se Lenovo Phab Plus a je to obr.

Včera jsme tu od Lenova měli telefon a fotoaparát v jednom (Vibe Shot), dnes je to phablet. Jmenuje se Lenovo Phab Plus a je to obr.

special_kyberutoky

S úhlopříčkou o velikosti 6,8 palců se opravdu jedná spíše o tablet s možností telefonování, ale budiž. Displej má „jen“ Full HD rozlišení, takže na první příčky si Phab Plus pomyšlení dělat nemůže. Na druhou stranu potěší ty, kteří hledají velký telefon s podporou dvou SIM karet a LTE internetem. Údajně bude dostupný pouze v Číně, ale věřte tomu. Za něco málo přes 400 dolarů dostanete tenké kovové tělo a celkem zajímavý hardware uvnitř.

Procesorem je Qualcomm Snapdragon 615, tedy 64bitový procesor s osmi jádry, grafický čip Adreno 405 a 2 GB operační paměti RAM. Data je možné ukládat do 32 GB vnitřní paměti, kterou je možné zvětšit použitím microSD karty. Na zadní straně se nachází fotoaparát se senzorem OmniVision s rozlišením 13 megapixelů, přední čočka má za sebou senzor s rozlišením 5 megapixelů. Nechybí GPS, Wi-Fi či Bluetooth. Takže sice nejde o high-end zařízení, ale pokud nechcete utrácet za drahý iPhone a máte rádi Android, možná vás Phab Plus osloví.