Hlavní navigace

Lenovo plánuje nový cloud pro mobilní zařízení

16. 5. 2014

Sdílet

 Autor: © Fernando Madeira - Fotolia.com
Divize Stoneware rozšíří cloud o hostované aplikace.

Stoneware, dceřiná společnost firmy Lenovo, hodlá rozšířit nabídku cloudových služeb, které začala nabízet před rokem a které postavila na technologiích získaných koupí firmy Stoneware na konci roku 2012. Dosavadní virtuální desktop WebNetwork je cloudový desktop s uživatelským rozhraním postaveném na webovém prohlížeči, které poskytuje přístup k aplikacím, úložným službám a dalším webovým službám. Ovládací prvky v podobě dlaždic umožňují pracovat s aplikacemi, jako je Microsoft Office nebo Adobe Photoshop, které jsou hostovány v datových centrech a nemusí se instalovat lokálně na mobilních zařízeních a stolních počítačích. Současně poskytuje bezpečný přístup k SaaS jako jsou aplikace Salesforce.

WebNetwork je určena pro velké korporace, která mají vlastní datová centra. Nové služby budou již postaveny jako veřejný cloud, který od zákazníků nevyžaduje žádné investice na pořízení aplikací a vlastních datacenter. Podle ředitele Stoneware Ricka Germana bude nový cloud kombinovat lokální aplikace, SaaS a úložné služby v rámci jednoho uživatelského rozhraní.

Lenovo je dnes největším výrobcem PC a průběžně zvětšuje svůj podíl na trhu s tablety a chytrými telefony. Poslední velkou investicí bylo 2,3 miliardy dolarů za servery s procesory x86 firmy IBM – investice, která ji zařadí mezi pět největších výrobců na světě a současně poskytne hardware využitelný při budování a rozšiřování vlastních datacenter.

Lenovo ohlásilo agresivní nástup cloudových služeb již před dvěma roky ve snaze prodat více zařízení, ale vývoj byl pomalý. Společnost ohlásila vlastní cloudovou službu Reach (postavená na technologii Stoneware) před rokem, ale nadále prodává svá zařízení s balíčky služeb jiných výrobců, jako jsou SugarSync. Stoneware by mělo být konečným řešením, které na prodaných zařízeních uživatelům zpřístupní firemní služby.

WebNetwork proti Stoneware přidávají další vrstvu zabezpečení, umožňující autorizaci přistupujících uživatelů pomocí firemních databází běžících v datacentru. Je možné očekávat, že podle požadavků zákazníků budou některé služby uzamčeny a dostupné pouze pro certifikovaná zařízení Lenovo.