Hlavní navigace

Lenovo představilo ThinkPad X1 Tablet

7. 1. 2016

Sdílet

 Autor: Lenovo
Nový X1 Tablet s procesorem Intel Core m7 přináší až 10hodinovou výdrž na baterii a vyšší funkčnost díky unikátním modulům

Lenovo představilo na letošním veletrhu CES rozšířené portfolio zařízení X1. Řada se rozrostla o adaptabilní ThinkPad X1 Tablet se modulárním designem, konvertibilní notebook ThinkPad X1 Yoga s prvním OLED displejem na světě a Ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který je ještě tenčí a lehčí než dříve. Uživatelé stolních počítačů osloví nový počítač ThinkCentre X1 typu All-in-One.

Lenovo

Modulární konstrukce ThinkPad X1 Tablet nabízí přidávání funkcí prostřednictvím volitelných modulů. Modul Productivity zvýší kapacitu baterie až na celkových 15 hodin, modul Presenter obsahuje miniaturní projektor a HDMI port a modul 3D Imaging kameru Intel RealSense.

ThinkPad klávesnice s tlačítkem TrackPoint disponuje třemi nastavitelnými úhly psaní a připomene uživatelům pocit ze psaní na klasické klávesnici řady ThinkPad. Tablet společně s klávesnicí navíc váží pouhých 1,27 kg. Jde také o první tablet s operačním systémem Windows s podporou LTE Advanced pro rychlé připojení prakticky odkudkoli. ThinkPad X1 Tablet nabídne také odnímatelný zadní panel pro snadný servis a možnost dalšího vylepšení.

ThinkPad X1 Yoga je při tloušťce necelých 17 mm velmi tenký a s váhou pouhých 1,27 kg také výjimečně lehký notebook. Je to zároveň první konvertibilní notebook na světě nabízející volitelný Samsung OLED displej pro syté barvy a hlubší černou. Kromě patentované klávesnice Lift and Lock, která v režimu tabletu stáhne klávesy do těla zařízení, má X1 Yoga také aktivní pero pro snadnější práci s dokumenty a rychlejší psaní poznámek.

ThinkPad X1 Carbon je nejlehčí 14palcový business Ultrabook. Svým uživatelům nabízí také řadu vylepšení jako je široký výběr volitelných typů displeje, zvýšená kapacita operační paměti i úložného prostoru či lepší konektivita. X1 Carbon přitom i s touto výbavou váží pouhých 1,18 kg.

All-in-One počítač ThinkCentre X1 nabízí uživatelům moderní design a díky svému tenkému 11mm rámečku přestavuje jeden z nejtenčích stolních počítačů vůbec. Prémiový antireflexní displej s úhlopříčkou 23,8 palců poskytne jasný obraz prakticky z libovolného úhlu pohledu. I přes své tenké tělo je ThinkCentre X1 zkonstruován tak, aby odolal nánosům prachu, což je nejčastější příčina selhání hardwaru u stolních počítačů. ThinkCentre X1 obstál v osmihodinovém testu v prachové komoře simulující deset let pobytu v kancelářském prostředí.

Jen 7,5mm tenký monitor ThinkVision X1 je první monitor na světě, který získal certifikaci TUV Eye­‑Comfort. Kromě 27palcového bezrámového UltraHD antireflexního displeje nabízí ThinkVision X1 bohaté možnosti připojení, jako je například USB port typu C, který se doplňuje s tabletem ThinkPad X1.

Nový tablet ThinkPad X1 Tablet bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 49 990 Kč včetně DPH.

Notebook ThinkPad X1 Yoga bude dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH. Model s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Nový Ultrabook ThinkPad X1 Carbon bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 42 990 Kč včetně DPH.

Cloud22

Stolní počítač ThinkCentre X1 AIO bude na našem trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 31 290 Kč s DPH. Monitor ThinkVision X1 bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Příslušenství Lenovo řady X1 bude na českém trhu dostupné od února 2016.