Hlavní navigace

Lenovo přináší periferie, jež mají udělat pořádek na stole

12. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo/techspot.com
Lenovo na CES mimo jiné nezapomnělo ani na respektovanou řadu ThinkPad. Kromě vylepšených strojů ohlásilo také nový systém příslušenství a periférií, který má uživatelům této řady pomoci omezit kabeláž na pracovišti.

Řada ThinkPad Stack je sérií modulárního, stohovatelného příslušenství, kde každý modul má svou vlastní funkci. Jednotlivá zařízení mohou být využívána samostatně, případně mohou být umístěna na sobě, kde budou držet pomocí vestavěných magnetů.

Lenovo ThinkPad StackÚvodní řada příslušenství vás nejspíše nepřekvapí, nicméně svým obsahem plní většinu potřeb uživatelů. Najdeme tu modul s 1TB pevným diskem a konektivitou USB 3.0 s cenou 199,99 USD, modul s 10 000 mAh baterií za cenu 49,99 dolarů, modul LTE hotspotu za 199,99 dolarů a Bluetooth reproduktor s cenovkou 89,99 dolarů.

Některé ceny se mohou zdát přemrštěné – například 1TB externí disk běžně pořídíte i levněji. Ovšem nespornou výhodou příslušenství od Lenova je, že se zbavíte podstatné části kabeláže, která je neoddělitelně spojena se samostatně prodávanými zařízeními. Což může mít za následek pořádek na stole, ale i třeba v tašce na notebook, a tím pádem i vyšší efektivitu.

Lenovo novou řadu ThinkPad Stack plánuje začít prodávat v dubnu (příchod na evropské trhy pak tipujeme na následující měsíce).

Zdroj: IDG News Service