Hlavní navigace

Lenovo připravilo k 20. výročí notebooků ThinkPad zlaté trackpointy

15. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo se rozhodlo oslavit 20. výročí ThinkPadů ve velkém stylu. Jak vypadají zlaté trackpointy a jak je můžete získat?

Česká pobočka Lenovo vyrobila pro své obchodní partnery a vybrané uživatele speciální pamětní edici zlatých trackpointů. Každý zlatý trackpoint má své unikátní sériové písmeno a číslo a jejich budoucí majitelé je obdrží v luxusním balení společně s certifikátem pravosti.

Notebooky ThinkPad byly uvedeny na trh v roce 1992 a za 20 let se jich prodalo více než 75 milionů. Svoji reputaci si získaly zejména díky svým bezpečnostním funkcím a vysoké odolnosti, ověřené mimo jiné náročnými zátěžovými testy americké armády.

Právě v těchto dnech přichází na trh nejnovější Ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který navazuje na slavnou historii těchto notebooků.

„Polohovací zařízení TrackPoint, červený bod uprostřed klávesnice, je již po dvě desetiletí neodmyslitelnou součástí notebooků ThinkPad a je symbolicky obsažen i v logu značky. Proto jsme se u příležitosti 20. výročí rozhodli připomenout výjimečnou historii notebooků ThinkPad touto netradiční formou,“ říká Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo.

Výroba zlatých trackpointů probíhala ručně, takže každý kus je naprostý originál. Lenovo oslovilo zlatníka a klenotníka Vlastimila Kalaše, který vytvořil nejprve prototyp a poté celou sérii 14karátových zlatých trackpointů. Lenovo na svých stránkách zveřejnilo také výrobní postup.

Jak jej můžete získat?

Zlatý trackpoint můžete získat zakoupením notebooku ThinkPad nebo ThinkPad Edge v období od 1. září 2012 do 30. listopadu 2012 a zaregistrováním se na http://www.thinkpad.cz. Pamětní zlatý trackpoint vyhrává nejen vylosovaný zákazník, který notebook zakoupil, ale i prodejce, který daný notebook prodal.

CS24

 

Zdroj: TZ Lenovo

Byl pro vás článek přínosný?