Hlavní navigace

Lenovo ThinkPad X1 Carbon: Lehký pracant na cesty

6. 3. 2016

Sdílet

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo přináší na náš trh nejnovější generaci profesionálního Ultrabooku ThinkPad X1 Carbon.

Společnost Lenovo přináší na náš trh nejnovější generaci profesionálního Ultrabooku ThinkPad X1 Carbon.

Ten je součástí nové produktové rodiny X1 zařízení přináší volitelné vysokorychlostní připojení LTE-A, různé druhy extrémně rychlých úložišť a extra zabezpečení pro všechna data. ThinkPad X1 Carbon je se svým tenkým 16,5mm profilem a váhou začínající na 1,2 kg nejlehčím Ultrabookem na světě. Díky konstrukci z uhlíkových vláken, která se používají například při konstrukci letadel a větrných turbín, je tento notebook skutečně. Bez problémů si poradí se změnami teplot, vlhkem, prachem a dokonce i velkou nadmořskou výškou. Všechny tyto vlastnosti prověřilo testování podle armádních standardů MIL-SPEC.

Cloud22

Notebook na první pohled zaujme 14palcovým IPS displejem s rozlišením až WQHD (2560 x 1400), 6. generací procesorů Intel i7 a operační pamětí až 16 GB RAM. Dostatek místa pro všechna osobní či firemní data zajistí 1TB SSD jednotka s PCIe NVMe rozhraním, která je dvakrát rychlejší než standardní SSD disk. Samozřejmostí je také vybavení pro maximální zabezpečení všech uložených dat – čtečka otisků prstů s dotykovým senzorem nebo technologie Intel vPro pro snadnou správu dat. ThinkPad X1 Carbon je také vybaven specializovaným TPM (Trusted Platform Module) čipem pro zabezpečení hardwaru.

Uživatelé ocení také dlouhou výdrž na baterii, která jim poskytne až 11 hodin práce bez nutnosti nabíjení. Výhodou pro práci v kanceláři a na cestách je kromě odolné konstrukce i klávesnice odolná proti náhodnému polití a volitelná podpora vysokorychlostního připojení LTE-A.

Nová generace Ultrabooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon je na našem trhu dostupná od února za cenu od 47 904 Kč.