Hlavní navigace

Lenovo ThinkPad X1 YOGA: profesionální jogín

15. 2. 2016

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo představuje novinku na poli profesionálních konvertibilních zařízení

Ultrabook ThinkPad X1 YOGA přináší čtyři režimy použití, typické pro všechna zařízení řady YOGA, v byznysovém provedení. Vícerežimový Ultrabook se může pochlubit 14palcovým OLED displejem, který je volitelně k dispozici pro uživatele, jenž ocení sytější barvy a hlubší kontrast. Kromě atraktivního designu a odolné konstrukce nabízí ThinkPad X1 YOGA také vysoký výkon a volitelnou podporu vysokorychlostního připojení 4G LTE-A pro pohodlnou práci odkudkoliv. Psaní poznámek navíc usnadní dobíjecí pero Active Pen. Lenovo

Lenovo ThinkPad X1 YOGA svým vzhledem připomíná klasický notebook z rodiny ThinkPad a přitom je možné ho díky dvěma speciálnm pantům používat ve čtyřech různých módech. Záleží jen na uživateli, zda mu v danou chvíli bude pro práci více vyhovovat režim Notebook, Tablet, Stojánek či Stan. Stejně jako ostatní profesionální notebooky ThinkPad nabídne i model X1 YOGA kvalitní a odolnou konstrukci prověřenou mnoha zátěžovými testy. Přitom se tento 14palcový Ultrabook může pochlubit tenkým, 17mm profilem při pouhých 1,27 kg váhy.

Dotykový IPS nebo OLED displej nabízí rozlišení až WQHD (2 560 x 1 440 bodů), vysokou světelnost a především mimořádně jasné a věrné zobrazení všech barev. Výkon pro produktivní práci zajišťuje notebooku kombinace procesoru až Intel Core i7 vPro, operační paměti až 16 GB DDR3 a operačního systému Windows 10 Pro. Vnitřní PCle NWMe SSD úložiště s kapacitou až 1 TB, které v porovnání s běžným SATA SSD diskem nabízí až dvojnásobnou rychlost zápisu, poskytne uživatelům dostatek prostoru pro všechna důležitá data.

O maximální online konektivitu se postará pokročilé připojení Wi-Fi, dostupné v několika variantách, nebo volitelné připojení WWAN, které nabídne zabudovaný modem Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A s podporou vysokorychlostního připojení LTE (4G) Advanced Carrier Aggregation s rychlostí stahování až 300 Mb/s.

ThinkPad X1 YOGA disponuje také patentovanou inovativní klávesnicí Lift and Lock. Rám klávesnice se při přechodu do režimu Tablet automaticky nadzvedne a klávesy se uzamknou, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí a Ultrabook se pohodlněji držel. Zařízení je zároveň vybaveno integrovaným dobíjecím perem Active Pen pro pohodlné procházení dokumentů nebo psaní poznámek. Stačí pouhých 15 vteřin nabíjení a pero vydrží až 100 minut používání. Psaní se stává rychlejším i díky aplikaci WRITEit, která automaticky opravuje text.

Vyšší komfort při práci zajišťují také široké možnosti konektivity, a to například tři USB 3.0 porty, HDMI, microSD, Mini DisplayPort či podpora dokovacích stanic WiGig a OneLink+. Uživatelé se nemusí obávat ani o bezpečnost svých dat a samotného zařízení. Kromě dotykové čtečky otisků prstů a bezpečnostního čipu TPM je ThinkPad X1 YOGA vybaven také technologií Intel vPro a zámkem Kensington Lock. Lenovo poskytuje i další doplňkové služby, jako je prioritní technická podpora, možnosti rozšíření záruky či ochrana proti náhodnému poškození. Zároveň mají uživatelé na výběr různé příslušenství, které přesně vyhovuje potřebám náročných profesionálů.

Cena a dostupnost

Ultrabook ThinkPad X1 YOGA bude na našem trhu dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH.

Model s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.