Hlavní navigace

Lenovo uvádí YOGA Book

11. 10. 2016

Sdílet

 Autor: Lenovo
Halo klávesnice tabletu YOGA Book má podsvícené klávesy s hmatovou odezvou a stisknutím jediného tlačítka ji lze přepnout na grafický tablet

YOGA Book je tvořen dvěma panely, které se otevírají jako ultra tenký notebook. Díky tomu je štíhlý a svou podobou na vzdálený tabletu. Se zavřeným displejem má YOGA Book profil tenký pouhých 9,6 mm, ve svém nejtenčím okraji dokonce jen 4,05 mm. Může se tedy pochlubit titulem nejtenčí 2v1 na světě a se svými 690 gramy je zároveň i nejlehčím tabletem.

Lenovo

Kromě tenkého a lehkého provedení umožňuje YOGA Book také otáčení displeje o 360 stupňů. Pro maximální produktivitu přináší model s operačním systémem Windows až 13hodinovou výdrž na baterii, verze se systémem Android dokonce až 15 hodin provozu.

YOGA Book je vybaven speciálně upraveným operačním systémem Android 6.0, který přináší to nejlepší z uživatelských rozhraní notebooků a tabletů. Uživatelské rozhraní umožňuje více aplikacím běžet současně v několika oknech, které lze maximalizovat, minimalizovat či připnout na hlavní obrazovku. Hlavní panel navíc udržuje přehled o aplikacích, klávesových zkratkách společných s Windows a akčních klávesách. S jakoukoliv činností si snadno poradí výkonný procesor Intel Atom X5 a 4GB operační paměť. YOGA Book je zároveň k dispozici na platformě Windows 10.

Konstrukce vyrobená ze slitin hliníku a hořčíku zajišťuje odolné provedení tabletu. Stejně jako další produkty z řady YOGA lze YOGA Book snadno identifikovat pomocí nezaměnitelných pantů inspirovaných řemínkem luxusních hodinek. Panty však nyní byly navrženy tak, že jsou menší a mají tři osy v závěsu. Složené jsou ze 130 různých dílů, které obsahují pět různých materiálů. YOGA Book se systémem Android je k dispozici v šedém a zlatém barevném provedení, zatímco YOGA Book s Windows přichází v karbonově černém provedení.

Hlavním prvkem, který určuje tenký profil tabletu YOGA Book je Halo klávesnice. Jedná se o plochou dotykovou podsvícenou klávesnici, která spojuje hardware a software do jednoho rozhraní. Vyrobená je ze skla, které bylo vybráno tak, aby bylo dosaženo matné povrchové úpravy spolu s antireflexní vrstvou pro zajištění maximálního pohodlí při psaní.

Klávesnice není vybavena žádnými fyzickými klávesami. Ty se zobrazí pouze, když je potřeba, pod bílými obrysy na jednom ze dvou panelů zařízení. Halo klávesnice se neustále přizpůsobuje zvykům, které mají uživatelé při psaní, a to díky předinstalovanému softwaru pro prediktivní vkládání a autokorekci. Kontinuální optimalizaci umožňuje tento software společně s vestavěnou citlivou haptickou technologií, která dokáže pomocí dotykové zpětné vazby eliminovat chyby při psaní. Halo klávesnice výrazně předčí dotykové klávesnice z hlediska pohodlí a rychlosti při psaní. Na rozdíl od softwarových klávesnic klasických tabletů navíc nezmenšuje prostor na displeji, což ještě zvyšuje komfort při psaní.

Jediným přepnutím mohou uživatelé z podsvíceného prostoru klávesnice vytvořit grafický tablet s 2 048 úrovněmi přítlaku, který jim umožní naplno projevit svou kreativitu. K maximálnímu využití možností grafického tabletu pomáhá pero Real Pen. Stylus, který je dodáván společně s tabletem, funguje jako obvyklé dotykové pero, ale zároveň také jako propiska. Uživatelé tak mohou psát na kus papíru nebo do poznámkového bloku, který zakrývá klávesnici. Všechno, co vytvoří, od skic až po poznámky, je okamžitě převáděno do digitální podoby a uloženo aplikací Lenovo Note Saver. Stylus je velký jako klasické inkoustové pero a je vybavený technologií Wacom feel IT. Na klávesnici využívá elektromagnetickou rezonanci jako zobrazovací techniku, která umožňuje digitalizaci v reálném čase.

Dostupnost a cena

Nový tablet YOGA Book je na českém trhu dostupný od října za cenu od 14 499 Kč s DPH.