Hlavní navigace

Lenovo uvede v ČR nové tablety s Androidem

1. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Nová rodina tabletů, která se začně prodávat od příštího měsíce, je určena pro koncové spotřebitele i pro firemní zákazníky.

Čínská společnost Lenovo představuje svoji první řadu tabletů – IdeaPad Tablet K1 pro spotřebitele a ThinkPad Tablet pro firemní zákazníky. Nové tablety Lenovo jsou k dispozici s operačním systémem Google Android 3.1 a jako první tablety v odvětví jsou certifikovány pro příjem streamovaného videa ze služby Netflix (dostupné jen v USA). Tablety Lenovo založené na Androidu také umožňují přístup k tisícům aplikací v Android Marketu, stejně jako k aplikacím testovaným přímo pro zařízení Lenovo v obchodě Lenovo App Shop.

Tablety ThinkPad a IdeaPad jsou vybaveny dvoujádrovými mobilními procesory nVidia Tegra 2, které nabízejí multitasking, rychlé prohlížení webu s vestavěným Flashem, hraní her srovnatelné s kvalitou herních konzolí a nízkou spotřebu energie pro delší výdrž baterie.

IdeaPad K1 Tablet: Spíše pro zábavu
Mobilní tablet IdeaPad K1 váží 750 g včetně akumulátoru a nabízí připojení přes integrovaný Bluetooth a Wi-Fi 802.11n. Tablet IdeaPad má ve standardu k dispozici několik klíčových funkcí a nástrojů, které mají zajistit flexibilitu, vysoký výkon a zabezpečení. Tablet IdeaPad bude k dostání v bílé a červené barvě, výhledově ještě v hnědé a černé.

Tablet Lenovo IdeaPad K1 s Androidem 3.1 je dodáván s více než čtyřícítkou aplikací od partnerů jako Netflix, Amazon, Adobe, Electronic Arts, Rovio, Zinio, DataViz a dalších (v celkové hodnotě více než 50 dolarů), včetně favoritů, jakými jsou Angry Birds, Kindle E-book Reader a Documents to Go, a poskytuje uživatelům okamžitě. Uživatelé mohou bez jakýchkoli obtíží procházet všechny stránky a sledovat on-line videa díky Flash 10.3, navíc si mohou  díky podpoře DRM pronajmout filmy ve všech dostupných formátech. Později budou mít uživatelé také možnost nákupu filmů pomocí update Over-The-Air.

Uživatelé mohou dále sledovat filmy a videa v HD kvalitě na obrazovce s rozlišením 1280×800. Rozhraní mini HDMI thinkpad tabletumožňuje při připojení k HDTV nebo monitoru zobrazení FullHD 1080p. Dále pak mohou synchronizovat, ukládat a sdílet soubory, hudbu a fotografie s integrovaným cloud úložištěm a omezit svou závislost na vlastním pevném disku.

ThinkPad Tablet přináší Android do firemního prostředí
Lenovo ThinkPad Tablet (na fotografii vpravo) kombinuje multimediální funkce tabletu IdeaPad K1 s bezpečností a spolehlivostí, kterou vyžadují korporátní zákazníci a jež je typická pro řadu ThinkPad.

ThinkPad Tablet, který je navržen jako společník pro profesionály na cestách, obsahuje volitelně digitalizační pero, standardní USB port, slot na SD karty v plné velikosti a mini HDMI konektor pro připojení externích displejů a projektorů, stejně jako volitelné ThinkPad pouzdro s klávesnicí a optickým TrackPointem.

S vrstveným zabezpečením dat mají podle zástupců společnosti Lenovo zůstat data na ThinkPad Tabletu v bezpečí a zařízení může být snadno podporované IT manažery díky sadě řešení od obchodních partnerů, která zahrnuje software Computrace na ochranu proti krádeži s možností znepřístupnit tablet, pokud dojde ke ztrátě zařízení nebo k jeho odcizení. Další bezpečnostní funkce zahrnují podporu virtuálních aplikací se software Citrix, jednoduché dálkové nasazení aplikací s LanDesk a podporu bezpečného e-mailu dostupnou od Good Technology.

ThinkPad Tablet, který váží 730 gramů, má 10,1" WXGA (1280×800) IPS displej s pozorovacím úhlem 178° a krycím sklem Corning Gorilla Glass odolným proti poškrábání.

V případě, že uživatel potřebuje pracovat i na cestách, ThinkPad Tablet umožňuje prohlížet a editovat dokumenty Microsoft Office pomocí předinstalované aplikace Documents to Go od DataViz. Uživatelé mohou také s ThinkPad Tablet Pen jen zapisovat poznámky, které se automaticky převádějí na text psaný rukou. Pro rychlejší a pohodlnější psaní a ovládání je možné připojit bezdrátovou klávesnici s myší.

Lenovo App Shop – prémiový ekosystém aplikací a obsahových služeb
Kromě tisíců aplikací dostupných na Android Marketu mají uživatelé tabletů Lenovo přístup k aplikacím v obchodě Lenovo App Shop – jedná se o speciální trh aplikací, který reprezentuje populární aplikace, které byly testovány pro tablety Lenovo IdeaPad a ThinkPad. Lenovo App Shop nabízí širokou škálu aplikací všech kategorií, včetně hudby, filmů, knih, sociálních sítí, počasí, tisku a dalších.

Lenovo App Shop bude také podporovat podnikové aplikace a soukromý firemní obchod s aplikacemi, aby mohly firmy snáze integrovat tablety do své každodenní činnosti. Kromě toho bude společnost Lenovo nabízet aplikace specifické pro určitou zemi, měnu a jazyky.

IdeaPad Tablet K1 se bude prodávat na českém trhu od září za cenu od 8 330 Kč bez DPH, ThinkPad Tablet s Wi-Fi má být nabízen za cenu 9 790 Kč bez DPH včetně digitizéru (elektronického pera).