Hlavní navigace

Lenovo uvedlo 17palcový herní notebook Y70 Touch

 Autor: Lenovo/techspot.com
Tenké a lehké herní notebooky, které neobětují velikost displeje, jsou v dnešní době horkým zbožím. Do těchto vod se teď pouští i Lenovo odhalením modelu Y70 Touch, 17palcového herního stroje, který váží 3,4 kilogramu.
Pavel Kreuziger 7. 9. 2014

Sdílet

Lenovo o svém novém systému nesdělilo zatím příliš detailů, ale víme alespoň to, že Y70 Touch disponuje 17,3palcovým dotykovým displejm s rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů. K možnostem výbavy má patřit procesor Intel Core i7 nejnovější generace, až 16 GB paměti RAM a grafická karta až Nvidia GTX 860M se 4 GB paměti.

Lenovo

Ukládací potřeby má uspokojit buďto 256GB SSD disk nebo 1TB hybridní disk s 8 MB cache, přičemž doba, kterou laptop vydrží na jedno nabití baterie, má činit pět hodin.

Někdo možná namítne, že 3,4 kilogramu čisté váhy nečiní toto zařízení příliš lehkým, nicméně to závisí na tom, s čím tento údaj poměřujete. Takový konkurenční herní stroj Maingear Titan váží téměř 5,5 kilogramu. Takže Y70 Touch z tohoto souboje vychází jako mnohem lehčí váha. Lenovo nabídne zařízení v následujícím měsíci (alespoň v USA) za 1 299 amerických dolarů (což je na herní notebook s takovou výbavou poměrně slušná cena). Dostupnost v České republice zatím není známa.

Zdroj: IDG News Service