Hlavní navigace

Lenovo VIBE S1 - stylový smartphone pro milovníky selfie

30. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo rozšiřuje své portfolio smartphonů o nový model z produktové řady VIBE

Lenovo VIBE S1 je elegantní smartphone s unikátním duálním selfie fotoaparátem. Kromě svých fotografických vlastností nabídne Lenovo VIBE S1 také výkonný osmijádrový procesor, 5palcový Full HD IPS displej, podporu Dual SIM a sadu předinstalovaných aplikací Lenovo DOit pro snadnější správu telefonu.

 Lenovo

Smartphone Lenovo VIBE S1 je unikátní díky dvojici předních fotoaparátů, které pracují v tandemu. Primární 8Mpx fotoaparát je vybaven BSI senzorem, který umožňuje uživatelům pořizovat také noční snímky v maximální kvalitě. Sekundární 2Mpx přední fotoaparát analyzuje hloubku zorného pole a napodobuje tak lidské binokulární vidění. Smartphone navíc nabízí řadu možností, jak selfie snímky dále upravovat pomocí zabudovaných nástrojů pro úpravu fotografií.

Nástroj Blur umožňuje na snímku kdekoliv nově zaostřit až ve 3 rovinách zaostření nebo se jednoduše zbavit nechtěného prvku v záběru. S nástrojem Cut Out se může uživatel ze snímku vyříznout a přenést svůj obraz na jiný snímek. Tuto funkci lze použít také u fotografií pořízených zadním fotoaparátem. Uživatelé tak mohou jednoduše vytvořit fotomontáž přímo v telefonu a umístit sebe sama například před Eiffelovu věž nebo Tádž Mahal.

Zadní 13Mpx fotoaparát je vybaven BSI senzorem pro kvalitní fotografie i při slabém osvětlení, rychle ostřící PDAF technologií a dvoubarevným bleskem, který optimalizuje barevné tóny podle okolního osvětlení.

Úpravu a prohlížení fotografií i dalšího multimediálního obsahu zvládnou uživatelé snadno také díky 5palcovému Full HD IPS displeji s živými barvami. Díky podpoře vysokorychlostního připojení LTE (4G) a předinstalovaným aplikacím pro přístup na Facebook, Twitter, Skype a další sociální sítě mohou navíc uživatelé pořízené fotky prakticky okamžitě sdílet se svou rodinou a přáteli. Všechna data je možné sdílet s jinými zařízeními také prostřednictvím aplikace Lenovo SHAREit.

Smartphone na první pohled zaujme svým atraktivním designem zadního krytu v podobě zakřiveného skla, který je dostupný ve variantách temně modré a perleťově bílé. Přední i zadní stranu telefonu, který váží pouhých 132 gramů a je široký jen 7,8 milimetrů, navíc před poškozením nebo poškrábáním chrání nejnovější verze ochranného skla Corning Gorilla Glass 3.

Cloud22

Pod stylovým šasi najdou uživatelé výkonný osmijádrový procesor MediaTek s 64bitovou architekturou, 3 GB RAM a operačním systémem Android 5.0 Lollipop. Vnitřní 32GB úložiště je navíc možné rozšířit pomocí microSD karty až o 128 GB. 

Smartphone Lenovo VIBE S1 je na českém trhu dostupný za cenu začínající na 9 999 Kč včetně DPH.