Hlavní navigace

Letní přírůstky do profesionální herní řady Omen

 Autor: HP
Ekosystém HP Omen se rozrostl o nový laptop a profesionální příslušenství – včetně prvního headsetu s chlazenými náušníky na světě.
-rd 15. 6. 2018

Sdílet

HP představilo řadu novinek pod svou herní značkou Omen od HP. Nechybí mezi nimi výrazně zmenšený a výkonnější notebook Omen 15, aktualizovaný software Omen Command Center s rozšířenými funkcemi včetně Omen Game Streama řada profesionálního herního příslušenství v čele s prvním herním headsetem s technologií aktivního chlazení náušníků na světě.

Nejnovější generace notebooku Omen 15 dostala lepší hardware a funkce. Přesto je nyní menší.

Výkonnější hardware nabízí VR ready grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1070 ve variantě MAX-Q. Osmou generaci čtyřjádrových nebo šestijádrových procesorů Intel Core i+ a až 32GB DDR4 RAM Kromě toho je počítač k dostání s řadou různých kombinací úložišť včetně SSD, HDD, SSD + HDD, nebo HDD + paměť Intel Optane

Důmyslně řešené chlazení dostalo u všech konfigurací podobu větších větráčků, třífázového motoru a fluidních ložisek snižujících tření a zaručujících stálejší kontrolu rychlosti větráčků. Průduchy na zadní a spodní straně laptopu nasávají studený vzduch, zatímco dva velké větráčky odvádějí teplo zadními rohy ven. Vybrané konfiguracemají navíc rozšířené spodní průduchy pro lepší proudění vzduchu.

S každou novou generací přidává HP do svého softwaru Omen Command Center nové funkce. Ta poslední, která je v laptopu Omen 15 už předinstalovaná, umožňuje streamovat hry i do dalších zařízení s operačním systémem Windows 10 a využít výkon zařízení Omen na maximum.

Hráči si často stěžují na nepohodlí způsobené nadměrným teplem uvnitř sluchátek při delším hraní. Přitom téměř polovina z nich (46 %) uvádí pohodlí jako nejdůležitější kritérium při koupi nového výrobku. Headset Omen Mindframe tento problém vyřešil díky vůbec prvnímu aktivnímu chlazení náušníků na světě. Tato patentovaná technologie je ovládána přes Omen Command Center a má podobu termoelektrického zařízení uvnitř náušníků, které z nich odvádí teplo ven.

Neméně praktický je také mikrofon s redukcí okolních šumů, který se při vyklopení směrem nahoru automaticky vypne a po sklopení zase zapne a jehož hlasitost lze ovládat pomocí kolečka na náušníku. Třešničkou na dortu je realistický 3D zvuk DTS Headphone:Xa možnost nastavení světelných efektů a barev.