Hlavní navigace

Letošní sedmý build -- Microsoft zrychluje aktualizace Windows 10

7. 3. 2016

Sdílet

 Autor: Microsoft
Nejnovější betaverze operačního systému užívá stejný vzhled jak na přihlašovací obrazovce, tak na zamykatelném pozadí. To může souviset s nedávnými reklamami na uzamykatelném pozadí, které mohli někteří uživatelé vidět.

Microsoft dnes vydal novou betaverzi Windows 10 pro tým Insider. Jde tak už o sedmou aktualizaci v tomto roce. Gabriel Aul, generální manažer techniků skupiny věnující se operačnímu systému Microsoftu, vyzdvihuje především vylepšení Cortany, digitálního asistenta ve Windows, které se v  buildu 14279 objevuje.

Změna se dotkne též sjednocování dvou různých pozadí – jednoho pro zamykací obrazovku a druhého pro tu přihlašovací. Tyto nyní budou sjednocené v jedno. „Pozadí Vaší zamykací obrazovky se nyní užívá jak pro zamykací, tak přihlašovací obrazovku,“ tvrdí Aul. „Toto chování je srovnatelné s mobilním prostředím.“

Spojení obou obrazovek může souviset s nedávnými zprávami, že Microsoft začal na zamykací obrazovce Windows 10 ukazovat reklamy, tedy počin, jež hodlala společnost zavést už před rokem. Pokud nyní obě obrazovky ponesou stejné pozadí, bude se reklama zobrazovat na obou.

Build 14279 je již sedmá verze Windows 10 vydaná během prvních devíti týdnu roku 2016. Vloni v prosinci Aul přislíbil, že technici Microsoftu budou v roce 2016 vydávat nové aktualizace mnohem častěji; slib tedy plní.

„Nová kriteria (uživatelských kruhů) budou mnohem blíže kritériím pro naše interní kruhy, což znamená, že jimi projde mnohem více buildů a ty budou ve formě aktualizací rychleji nasazené pro uživatele rychlého kruhu,“ říká Aul. (Kruhy, „rings,“ jsou pojmem Microsoftu, který popisuje různá nastavení rychlosti přijímání aktualizací u uživatelů.)

Nevýhodou, jak tvrdil v prosinci Aul, je, že testovací verze pravděpodobně budou obsahovat více chyb a problémů než ty, které vycházely během roku 2015 v pomalejším tempu.

To naznačila už verze 14279, což Aul přiznává. Mezi chyby patří např.: Zamrzání Surface Pro 3, Surface Pro 4 a Surface Book zařízení a jejichž obnova je možná pouze skrze hard reset; a přetrvávající problémy s náhlým zamyknutím počítače, když se probudí ze stavu hibernace.

Build 14279 bude jen pro členy Insider skupiny, co si zvolili tzv. rychlý kruh.