Hlavní navigace

Levné VPS toho zvládne skutečně hodně

 Autor: Den Rise / Shutterstock.com
Výměnou za malý měsíční poplatek získáte kvalitní službu, kterou si můžete dle libosti rozšířit.
PR článek 9. 3. 2021

Sdílet

Provozujete internetové stránky na klasickém webhostingu? Pak už jste velmi pravděpodobně narazili na limity této stále poměrně populární služby. Webhosting je sice levný, avšak je spojený s mnoha kompromisy. V podstatě jde o velmi osekanou verzi pronájmu serveru. Jeho výkon zde ovšem pronajímatelům není nikdo schopen garantovat. Může se tak stát, že vaše webové stránky začne zpomalovat zvýšená návštěvnost na webu vašeho “serverového souseda”. O tento scénář nikdo nestojí, avšak k němu docela často dochází.

 

Co s tím? Jedním z řešení je samozřejmě investice do pořízení vlastního serveru. Ta je ovšem velmi nákladná a je spojená s řadou dalších výdajů. Nad vlastním serverem tím pádem mohou uvažovat snad jen ti, kteří provozují skutečně hojně navštěvované webové stránky nebo správci informačních technologií velkých společností. Pro všechny ostatní koupě serveru smysl zkrátka nedává. Mnohem lepší je virtuální server. Levné VPS totiž poskytuje výhody klasického serveru avšak za zlomek nákladů. Stačí jen odvádět pravidelný měsíční poplatek majiteli serverů.

 

VPS nestojí velké peníze

Virtuální server je dnes možné pořídit si už za cenu kolem stokoruny měsíčně. Spolu s nároky na parametry VPS samozřejmě roste také konečná cena. Stále ale jde o výrazně výhodnější řešení. Na klasický webhosting už si jen tak nevzpomenete. Spolehlivým poskytovatelem virtuálního serveru je společnost Faster CZ, která pronájem nabízí i za méně než stokorunu měsíčně.

 

Výměnou za malý měsíční poplatek získáte kvalitní službu, kterou si náročnější zákazníci mohou dle libosti rozšířit. Pro jistotu je vždy lepší využít možnosti rozšířeného zálohování, stejně jako ochrany proti DDoS útokům, kdy je Faster CZ schopen i poskytnout informace o možném útočníkovi. Díky komplexní nabídce služeb je navíc pronájem virtuálního serveru možné spojit s dalšími cloudovými službami.