Hlavní navigace

LG bude vyrábět speciální ovladač pro Google TV

 Autor:
Na prvním chytrém telefonu Nexus Google spolupracoval se společností HTC, další dva stejnojmenné smartphony vyrobil ve spolupráci se Samsungem a nyní internetový gigant zvažuje partnerství s LG, ze kterého by mohl vzniknout ovladač "Nexus" pro platformu Google TV.
Jiří Paleček 18. 1. 2012

Sdílet

Google se snaží platformu Google TV v poslední době oživit - na letošním veletrhu CES ji představil ve zcela novém kabátě s vylepšeným uživatelským rozhraním a novými aplikacemi. A nyní se Google snaží zaujmout vytvořením nového ovladače Google TV, který by měl vzniknout ve spolupráci se společností LG. I když konečná dohoda zatím nebyla uzavřena, podle agentury Bloomberg je LG výrobě ovladače pro novou Google TV příznivě nakloněno. Platforma Google TV podle posledních informací bude nově aktualizována každý rok a její další významná aktualizace je naplánována na konec roku 2012.

Mluvčí Googlu Rishi Chandra k údajné dohodě s LG uvedl, že "na uživatelském rozhraní Google TV se usilovně pracuje, a stejně tak bude v tomto roce vylepšen i celkový zážitek z platformy," čímž nový ovladač Nexus nepřímo potvrdil. Televizor na platformě Google TV představilo na letošním veletrhu CES LG a plánuje jej i Samsung. Společnosti Vizio a Sony pak ukázaly první set top boxy s podporou Google TV.