Hlavní navigace

LG DM50D s 3D pasivním obrazem

30. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
LG začne již brzo prodávat monitor/televizi s DM50D s Full HD rozlišením, digitálním tunerem, reproduktory a hlavně pasivním 3D obrazem.

Jestliže tématem loňského roku byl nástup 3D televizí a to, zda se jim podaří uchytit na trhu, tónem dnešního roku v oblasti high-definition je narůstající soupeření mezi aktivní a pasivní technologií trojrozměrného obrazu. Aktivní je ta, kdy se na displeji rychle mění obrazy střídavě pro levé a pravé oko a filtraci zajišťují brýle s aktivní LCD závěrkou, které se rychle otevírají a zavírají pro to které správné oko. U pasivní technologie jde o polarizaci obrazu, brýle jsou tedy pasivní, nekmitají a nepotřebují napájení.

LG, zdá se, zatím jede na obou vlnách, nicméně nově sází ve zvýšené míře i na pasivní technologie. Konkrétně chystá nový 3D televizi/monitor DM50D, o kterém však není zrovna známo příliš informací, dokonce například ani velikost není jistá, pravděpodobně to bude 50". Nicméně se ví, že má Full HD rozlišení 1920x1080 bodů a používá již zmíněnou pasivní 3D technologii bez blikání.

LG DM50D dále nabídne integrovaný digitální kabelový i pozemní tuner, takže bude sloužit i jako televize, samozřejmostí je dekódování MPEG4 videa, audio bude zajištěné reproduktory s emulací prostorového zvuku. Konektivita zahrnuje digitální HDMI video připojení a USB pro přímá přehrávání videa, hudby a obrázků z USB disku.

Monitor by se měl začít prodávat v Evropě v červenci, v dalších zemích později. Cenové údaje zatím neznámé.

LG DM50D