Hlavní navigace

LG G Flex

5. 2. 2014

Sdílet

 Autor: LG
Společnost LG začala v Česku prodávat první zakřivený smartphone. Stojí 20 tisíc korun.

Společnost LG Electronics dnes v Česku představila a začala prodávat první mobilní telefon se zakřiveným tělem. Revoluční přístroj LG G Flex nabízí první skutečně ohebný displej i akumulátor, tenké a lehké tělo, samoregenerační kryt a také 13megapixelový fotoaparát s možností nahrávání UHD videa. Za exkluzivitu si ale LG nechá zaplatit, G Flex se prodává (prozatím jen v e-shopu Kasa.cz) za cenu 19 999 korun.

 

LG G Flex se svým šestipalcovým OLED displejem spadá spíše do skupiny phabletů, tedy přístrojů na pomezí mobilů a tabletů, nicméně sama firma ho prezentuje jako smartphone. Zakřivení telefonu je, podobně jako u zakřivených televizorů, vhodnější pro sledování multimediálního obsahu, ale zakřivení umožňuje i poskytnout vyšší kvalitu zvuku. A to jak při telefonování (mikrofon je blíže k ústům), tak i při poslechu z telefonu. LG uvádí, že oproti klasickému plochému smartphonu zvyšuje zakřivené tělo telefonu zvukovou hladinu o tři decibely.

 

Příjemnější je prohnutý mobil i na používání a ovládání. Díky propracovanému designu lépe padne do ruky, pohodlněji se nosí v zadní kapse kalhot a zakřivené tělo přibližuje displej k palci (který je nejběžnějším ovládacím prstem smartphonů). Podle LG je možné díky většímu rádiusu parce ovládat tento šestipalcový mobil jako klasický smartphone s displejem 5,2 palce.

 

LG osadilo G Flex speciálním displejem, vyrobeným z plastových substrátů, jehož tloušťka (nebo spíš tenkost) dosahuje 0,44 milimetru. Přibližně tedy jako papír. Přes prohnutý profil se nemusí jeho majitelé bát poničení. Použitý ohebný OLED displej, stejně jako prohnutá baterie a zadní kryt přístroje, jsou pružné, takže ani promáčknutí do „roviny“ není problémem.

 

Novinka od korejské korporace používá jako první technologii pro automatické zacelení drobných škrábanců a vrypů. Takzvaná samoregenerační funkce krytu, respektive elastické vrstvy, by měla pomoci, aby telefon delší dobu působil jako nový.

 

Srdcem G Flex je čtyřjádrový procesor s taktem 2,26 GHz, operační paměť čítá dva gigabajty a úložiště nabízí 32 GB prostoru. Vestavěná baterie má kapacitu 3500 mAh, což by mělo poskytnout dostatek „šťávy“ pro více než jednodenní používání.

 

Za zmínku také stojí vestavěný fotoaparát, který má rozlišení 13 megapixelů a jako první přístroj firmy, který umožňuje nahrávání videosekvencí v 4K rozlišení. Přesto však nahrané soubory nedosahují obřích velikostí, na konkrétním příkladu jsme vyzkoušeli komprimaci videa, kdy 20vteřinový klip natočený ve standardních podmínkách ve formátu UHD (4K), dosáhl velikosti 72,7 megabajtu.

 

LG G Flex je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 19 999 korun, s tím, že zákazník dostane jako dárek kryt displeje Quick Window, podobný krytu jež používá u svých prémiových přístrojů konkurenční Samsung. České zastoupení LG domluvilo dočasnou exkluzivitu prodejů s internetovým obchodem Kasa.cz, od 1. března pak bude G Flex nabízet i mobilní operátor T-Mobile. Ten cenu dosud neoznámil.