Hlavní navigace

LG G3 bude mít Quad HD displej a skvělý fotoaparát

24. 5. 2014

Sdílet

 Autor: LG/PCadvisor.co.uk
V úterý 27. května bude představena nová vlajková loď mezi smartphony korejské LG – model G3. Co o něm prozatím víme?

LG G2 byl představen v srpnu 2013. Jeho nástupce je v očekávání nyní. Společnost LG rozeslala novinářům pozvánky na tiskové konference související s odhalením modelu G3, které se uskuteční v Londýně, New Yorku, San Francisku, Soulu, Singapuru a Istanbulu v průběhu 27. a 28. května.

Je velice pravděpodobné, že G3 bude vůbec prvním smartphonem s displejem Quad HD. Specifikace americké sítě Sprint odhalují rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů.

K dalším nepotvrzeným zprávám patří informace, že by LG G3 mohl využívat stájový osmijádrový procesor zvaný Odin. Ten se skládá ze čtyř jader Cortex-A15 taktovaných na 2,2 GHz a dalších čtyř jader Cortex-A7 taktovaných na 1,7 GHz v konfiguraci big.LITTLE s výraznou úsporou energie a tím i výdrže baterie.

Další zdroje naznačují, že by mohlo jít spíše o procesor Qualcomm Snapdragon 801 s GPU Adreno 330. To by G3 dostalo na stejnou úroveň jako Samsung Galaxy S5, HTC One M8 či Sony Xperia Z2.

Co se týče fotoaparátu, spekupuje se o stejném 13megapixelovém snímači, jako má G2, ale s vylepšenou optickou stabilizací obrazu, a 16megapixelovém senzoru. Tak či tak je pravděpodobné, že G3 nabídne nahrávání videa v rozlišení 4K. Mluví se také o laserovém autofocusu.

Zdroj: IDG News Service