Hlavní navigace

LG na trh uvedlo nový 4G telefon Optimus LTE

 Autor:
LG Electronics, třetí největší výrobce telefonů na světě, dnes vydal nový smartphone, který běží na sítích čtvrté generace.
Jiří Paleček 10. 10. 2011

Sdílet

Nový telefon s názvem Optimus LTE je přímou konkurencí smartphonu Galaxy S II od Samsungu, který také podporuje 4G síť a přichází na trh poté, co mobilní divize LG vykázala za již páté čtvrtletí po sobě ztráty. Očekává se, že mobilní divize LG vykáže ztráty ještě za poslední čtvrtletí tohoto roku a v roce příštím by se již mohla dostat do černých čísel. Společnost tak doufá, že nejnovější 4G telefon přitáhne nové zákazníky. Telefon je opatřen 4,5palcovým HD displejem, 8megapixelovým fotoaparátem a pohání jej dvoujádrový procesor od Qualcommu na frekvenci 1,5 GHz. Optimus LTE je postaven na OS Android (Gingerbread).


"Jen díky tomuto telefonu nebude LG schopno dramaticky zvýšit tržby, společnost však ukázala, že se jí povedlo snížit hardwarový i softwarový náskok Samsungu a má schopnosti vytvořit nové konkurenceschopné modely," řekl Woo Chang-hee, analytik ze společnosti  LIG Investment & Securities. Telefon se zatím bude prodávat pouze v Jižní Koreji, není zatím jasné, kdy se LG Optimus LTE dostane do Evropy.