Hlavní navigace

LG Pentouch: Nový dotykový televizor nejen pro domácnosti

 Autor: LG
Dotykovou obrazovku dnes využívá spousta různých zařízení: chytré telefony, smartphony, dokonce i počítače. Napadla vás však někdy myšlenka propojení technologie dotyku s televizí?
Pavel Kreuziger 29. 10. 2011

Sdílet

Ať už je vaše odpověď kladná či záporná, společnost LG je první, kdo tuto myšlenku zrealizoval, alespoň na úrovni spotřebitele. Výsledkem této realizace je přístroj s názvem LG Pentouch TV. Jedná se o v podstatě klasickou plazmovou televizi se zobrazovacím panelem PDP, který v sobě spojuje výhody chytrých multimediálních televizí a navíc přináší právě možnost dotyku. Ten se provádí pomocí speciálního pera, jímž na displej zařízení můžete libovolně kreslit.

S televizí se zachází jako s každou jinou, ovšem na ovladači se nachází i speciální tlačítko spouštějící právě funkci Pentouch (doslova dotyk pera). S tímto tlačítkem a dvěma dodávanými pery, jejichž baterie lze dobíjet přímo z USB portu umístěného na televizi, lze využít naplno všech možností kombinace dotyku a chytré televize. Namátkou jmenujme třeba spouštění prezentací vytvořených v PowerPointu.

Díky dodanému software můžete na televizor napojený na laptop přímo kreslit, nakreslené obrázky si uložíte a následně třeba i vytisknete. Aplikace Gallery vám umožní vytvořit z takových obrázků třeba kalendář nebo jim přidat efektní rámeček. Televizor navíc připojíte k internetu a dostanete se tak k dalším netušeným možnostem.

Nemusíte se bát, že by vám novou televizi děti hned zničily, panel je potažen speciální vrstvou proti poškrábání. Jas je optimalizován pro práci na krátkou vzdálenost a čtyřrohý podstavec byl navržen tak, aby na něm byla televize co nejstabilnější.

První televizor řady Pentouch TV nese označení PZ850, disponuje úhlopříčkou 153 cm a je již nyní dostupný za doporučenou koncovou cenu 49 999,- vč. DPH.