Hlavní navigace

LG představilo novou službu pro své Smart TV s cloudem zdarma pro nejrychlejší

3. 5. 2012

Sdílet

 Autor:
Společnost LG představila novou cloudovou službu s příhodným názvem LG Cloud, jež v rámci testování nabízí uživatelům až 50GB místa zdarma.

Na LG Cloud mohou uživatelé nahrávat fotografie, videa a hudbu a streamovat je přímo na různá zařízení. Jakmile uživatel nahraje obsah na některé ze svých zařízení, zpřístupní se tento automaticky i na ostatních. Podle LG její nová služba podporuje prakticky všechny dostupné formáty médií včetně videa, hudby, fotek a dokumentů. Místo stahování obsahu se však LG Cloud soustředí na jeho streamování, což znamená, že například uživatelé chytrých televizorů, kteří chtějí ihned zobrazit video, jež mají na počítači, nemusejí čekat, až se do TV stáhne a přehrávají jej hned.

Kodeky pro přehrávání videa nejsou potřebné, o převod formátů se starají servery LG. Služba je prozatím ve fázi betatestování a uživatelům nabízí 5GB prostoru zdarma. Ti, kteří se na ni přihlásí co nejdříve, však dostanou 50GB místa. LG Cloud funguje na Smart TV od LG, chytrých telefonech s Androidem a počítačích. U Smart TV od LG je potřeba, aby si uživatel stáhl z app store aplikaci. LG Cloud je v současné době dostupný pouze pro uživatele ve Spojených státech a Koreji, do zbytku světa se rozšíří v příštím roce.

Byl pro vás článek přínosný?