Hlavní navigace

LG představilo ohýbatelný a transparentní OLED displej

 Autor: LG
Jihokorejská společnost se pochlubila dalším prototypem OLED displeje, tentokrát opravdu zajímavým, informuje server Digital Trends.
-ds 29. 5. 2018

Sdílet

Obří, 77palcový, transparentní a ohýbatelný OLED Displej představený na konferenci Socienty for Information Display v Los Angles je opravdové monstrum – ultra HD rozlišení 3840x2160 to jen potvrzuje.

Na šířku navíc měří neuvěřitelných 150 centimetrů. Je ze 40% transparentní a lze jej o 80mm ohýbat bez jakéhokoliv zhoršení obrazu.

LG představením tohoto displeji především ukazuje, jak rychle v této oblasti pokračuje. A že se snaží překonat a přeskočit svou konkurenci, což, pokud tempo nezpomalí, se firmě možná i povede.

„V LG Display jsme hrdí na naši pionýrskou roli v padesátileté historii inovací LCD, například uvedením technologie IPS,“ prohlásil výkonný viceprezident firmy a technologie ředitel v jednom In-Byeong Kang. „Budeme i nadále pokračovat v inovování displejů pomocí OLED technologie, čímž otevřeme další revoluční kapitolu v historii displejů.“

Představená technologie je stále spíše prototypem, do prodeje se ohebné a průhledné OLED displeje hned tak nedostanou.

Nad prospěšností průhlednosti u displeje lze navíc také poněkud pochybovat.

Nejde o první podobnou technologii – už před pár lety se konkurenční Samsung chlubil OLED displejem, který měl podobnou premisu. Samsung však od OLED technologie z většiny odstoupil, čímž LG uvolnil cestu.