Hlavní navigace

LG údajně vydá v roce 2016 chytré hodinky s WebOS

9. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia © ryanking999
Společnost LG podle všeho již na počátku příštího roku vydá velmi zajímavé chytré hodinky postavené na operačním systému WebOS.

Německá automobilka Audi toto úterý uspořádala na veletrhu se spotřební elektronikou Consumer Electronics Show v Las vegas tiskovou konferenci, na níž zveřejnila řadu zajímavých informací o probíhajících a chystaných spojenectvích s technologickými společnostmi jako Samsung, Qualcomm a Nvidia.

Nejzajímavějším zařízením, které zde však bylo vůbec poprvé předvedeno, i když se mu zatím nedostalo příliš velké publicity, byly chytré hodinky od firmy LG. Člen představenstva Audi Ulrich Hackenberg hodinky použil, když jedním stisknutím tlačítka na nich přivolal nový prototyp automobilu s názvem Prolog. Ten následně pomalu prokličkoval mezi účastníky konference a sám přijel na pódium.

Portál Android Central následně přinesl informaci o tom, že hodinky nebyly postavené na klasickém operačním systému Android Wear, jako je tomu u většiny současných smartwatch, ale běží na upravené verzi operačního systému Open WebOS. LG koupilo klíčové části této otevřené platformy spolu s několika jejími inženýry v roce 2013, když se mluvilo o tom, že LG postaví na WebOS své nové chytré televizory. To se však nestalo.

Android Central následně na svých stránkách ukázal video, na kterém si doposud nepojmenované hodinky můžete prohlédnout. Jejich rozhraní podporuje aplikace třetích stran. Ty konkrétní hodinky, které měl na ruce Hackenberg, obsahovaly speciální aplikaci Audi, která umožňuje například odemykání automobilu pohým dotykem pomocí technologie NFC.

Podle Android Central byly hodinky vyrobeny ze safírového sklíčka a nerezové oceli, takže jsou velmi odolné proti poškrábání. Z dostupného videa vyplývá, že hodinky ke svému fungování nebudou vyžadovat spárování s chytrým mobilním telefonem, jako některá konkurenční zařízení. Podle listu Wall Street Journal budou nové chytré hodinky od LG vydány "na počátku roku 2016", oficiálně však zatím nic potvrzeno není.