Hlavní navigace

Lindsay Lohanová zažalovala tvůrce GTA V kvůli zneužití její podoby

4. 7. 2014

Sdílet

 Autor: © pzAxe - Fotolia.com
Herečka Lindsay Lohanová podala žalobu na tvůrce hry Grand Theft Auto V Take-Two Interactive a jeho dceřinou společnost Rockstar Games. Tvrdí, že herní hit zneužívá její podobu ve formě postavy ve hře, a to bez jejího souhlasu.

Ona postava se jmenuje Lacey Jonas a objevuje se v herní misi, kdy jí hráč musí pomoci vyhnout se paparazzi. Občanská žaloba, podaná ve středu na Manhattanu, uvádí, že ve hře jsou využity vzhled a hlas Lohanové a dokonce styly z její řady oblečení. Navíc je postava spojena s hotelem, který připomíná Chateau Marmont v Hollywoodu, v němž Lohanová jeden čas žila a stále jej navštěvuje.

Herečka požaduje blíže nespecifikovanou finanční náhradu škod. Společnosti Take-Two Interactive a Rockstar Games se k případu odmítly vyjádřit.

Grand Theft Auto V se na trh dostala v září 2013 a ihned se stala nejrychleji prodávanou hrou v historii. Titul dosáhl tržeb ve výši miliardy dolarů v pouhých třech dnech, což řádově překonalo dosavadního rekordmana této kategorie, Call of Duty: Black Ops 2, kterému dosažení stejného milníku trvalo 15 dní.

Zdroj: IDG News Service