Hlavní navigace

LinkedIn ukončuje službu Intro

11. 2. 2014

Sdílet

 Autor: © Tommi - Fotolia.com
Profesionální sociální síť ukončuje provoz své nedávno spuštěné mobilní služby Intro, která byla určena k tomu, aby spojovala lidi přes email, ale kterou experti kritizovali kvůli bezpečnosti.

LinkedIn spustil Intro v říjnu minulého roku v rámci své strategie „mobilní služby na prvním místě“. Služba byla určena pro iPhone a byla navržena tak, aby „vzala“ informace z profilu uživatele a vložila je do odeslaných e-mailů. Služba zobrazila informace příjemci tehdy, pokud měl odesílatel i příjemce účet na LinkedIn. Účelem Intra mělo být to, aby e-maily získaly profesionálnější rozměr a přivedly na LinkedIn více uživatelů.

Pochybnosti o míře zabezpečení

Krátce po spuštění služby však bezpečnostní experti začali zpochybňovat, způsob, jakým služba zpracovává e-maily na serverech LinkedIn. Konzultantská společnost Bishop Fox uvedla, že služba je jako stvořená pro útoky kyberzločinců a je jen otázkou času, než ji někdo zneužije k phishingovému útoku.

LinkedIn ve svém pátečním oznámení o uzavření služby neuvedl, zda byla důvodem bezpečnost. Podle společnosti rozhodnutí padlo kvůli „zaměření firmy“. „Děláme velké dlouhodobé investice, kdy se soustředíme na pouze několik věcí. Abychom zajistili jejich úspěch, musíme se věnovat méně věcem,“ napsal první viceprezident pro produkty Deep Nishar.

Definitivní konec 7. 3. 2014

Nitro bude ukončeno 7. března. LinkedIn neuvedl, co udělá s emailovými daty uživatelů, která se ukládala na jeho serverech. Společnost se zatím odmítla k této otázce vyjádřit. Podle Bishop Fox je nepravděpodobné, že LinkedIn ukončuje svou službu pouze z bezpečnostních důvodů. „Technologické produkty v dnešní době přicházejí a zase odcházejí a řada z nich má krátkou životnost,“ uvedl partner společnosti Vincent Liu.

special_kyberutoky

„Avšak tato epizoda je jasným příkladem toho, proč je důležité dbát na soukromí a bezpečnost, a to i na mobilních zařízeních,“ dodal Liu. LinkedIn také uvedl, že bude rušit i další služby. Slidecast, jenž lidem umožňuje nahrávat digitální prezentace s audiem, končí 30. dubna a podpora aplikace LinkedIn pro iPad pro verze iOS starší než 6.0 končí 18. února.