Hlavní navigace

Linky: Chyby aplikací Windows a Facebook Places

Počítače a záplavy, opět jailbreaking iPhonu, těžko řešitelné zranitelnosti aplikací pro Windows, geolokační služba Facebooku si hned po uvedení vysloužila kritiku... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz...
Pavel Houser 23. 8. 2010

Sdílet

Ve 220 často používaných aplikací pro Windows byly údajně nalezeny stovky chyb umožňujících zneužití. Zranitelnosti souvisí s tím, jak moc jsou aplikace závislé na .dll souborech (knihovnách) systému Windows a jak často spouští další soubory jako .exe a .com. Jak situaci řešit? Pokud by Microsoft změnil prostřednictvím nějaké záplaty tuto funkcionalitu, mohla by změna zneprovoznit řadu aplikací.

Computerworld.cz

 

Facebook v podobě služby Places začal nabízet také geolokaci. Služba se teprve rozbíhá a k dispozici je zatím pouze v USA. Stačila však již vyvolat kritiku, především organizací deklarujících jako svůj cíl ochranu soukromí.

PCWorld.cz

 

Aktualizace Applu se snaží zkomplikovat jailbreaking iPhonu a iPadu, především možnost uskutečnit „odemčení“ jednoduše přes web. Nové záplaty také opravují bezpečnostní chyby umožňující mj. útok pomocí podvržených souborů PDF.

Computerworld.cz

 

Mironet nabízí bezplatné vyčištění počítačů, mobilních telefonů a elektroniky poškozených při záplavách. (Základní rada: v případě rizika nezapínat, nevratné poškození často způsobí až zkrat.)

Computerworld.cz

 

Nový trojský kůň napadá telefony s operačním systémem Android. Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a podle společnosti Kaspersky Lab rozesílá SMS na čísla se speciální tarifikací.

PCWorld.cz

 

Stručné představení zdarma dostupného programu Safetica Personal. Nabízí šifrování a bezpečné mazání souborů i správce hesel.

PCWorld.cz

 

Další představený freeware, bezpečnostní program Genie Timeline Free, slouží pro zálohování dat.

PCWorld.cz

 

Podobnou funkčnost, tj. zálohování, má Oops!Backup, i když ten je zdarma pouze ve zkušební verzi.

PCWorld.cz

skoleni31_1